Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz

Z hrůzné kostnice na horu Kaňk (senioři)

Praktické informace

Délka trasy:  1–6 km

Obtížnost: Pokud chcete navštívit jen chrám Nanebevzetí Panny Marie a kostnici, počítejte se dvěma hodinami času včetně vyplňování tajenky. Pokud se chcete vydat až na kopec Kaňk, je to výlet na celé odpoledne. Jestli s sebou chcete vzít vnoučky, doporučujeme vzít vzhledem k tematice spíše děti starší šesti let. Také výšlap na kopec není vhodný pro malé děti a kočárky. Kola rovněž nechte doma.

Vzdálenost od Prahy: 70 km  

Jak dojedete autem: Odkaz na mapy cz
Pojedete směr Hradec Králové, pak výjezdem 39 na 38 směrem na Nymburk/Poděbrady/Kolín, dále pak směrovkami na Kutnou Horu, v ní pak směrovky až do Sedlce

Parkování: neplacené parkování vedle hostince U zlatého lva před katedrálou Nanebevzetí Panny Marie 

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Možnost občerstvení: v Sedlci nebo Kutné Hoře na každém kroku, na hoře Kaňk nikde

Kostnice (k 1.9.2021): (https://www.sedlec.info/kostnice/)
otevřena denně: 9:00 - 18:00

Vstupné: dospělí 90 Kč, senioři 60 Kč, 

Katedrála Nanebevzetí Panny Marie: (https://destinace.kutnahora.cz/d/katedrala-nanebevzeti-panny-marie-a-sv-jana-krtitele)

otevřena denně: po - so 9:00 - 18:00, ne 11:00 - 18:00

Vstupné: 50 Kč dospělí, senioři 30

Nejbližší další seniorský výlet od agentury Velká dobrodružství: Prokopské údolí, Nelahozeves, Veltrusy, Kutná Hora, kostnice v Sedlci

Trasu pro vás prošla: Lucie Nachtigallová


Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

zveme vás na tak trochu morbidní výlet ke Kutné Hoře. Právě na jejím okraji, v Sedlci, se nachází slavná kostnice. Než vás pozveme do ní, chtěli bychom vám ukázat i trochu méně známé místo – druhý nejstarší chrám v Čechách - katedrálu Nanebevzetí Panny Marie. První tajenku, kterou vám dnes předkládáme, nelze vyluštit bez návštěvy kostnice. Do kostela chodit nemusíte.

Pokud se chcete projít, naplánovali jsme pro vás také krásnou trasu na blízký kopec Kaňk. Kvůli druhé tajence musíte vyjít až nahoru. Trasu popíšeme podrobněji přímo ve výletu. K získání dárku stačí poslat jen jednu z tajenek. Výlet nedoporučujeme dětem předškolního věku. Mohly by mít noční můry. Školákům se zde však bude určitě líbit.

Tak jako u ostatních našich výletů, i k tomuto jste dostali originální mapu s vyznačenou trasou. Pokud nám napíšete dopisem, e-mailem nebo prostřednictvím SMS a správné řešení jedné z tajenek, pošleme vám dáreček – přívěšek s naším Lumpardíkem. Důležité je však vždy uvést k odpovědi i kód vašeho výletu, který máte na každé stránce napsaný.


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2024     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz