Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz

Po Dvořákově cestě do Nelahozevsi (senioři)

Praktické informace

Délka trasy: 4 km

Obtížnost: lehká celoroční trasa. Zvládnou ji i tříleté vnučky a vnoučci. Za parného léta vám nebude horko, převážná část cesty vede pod stromy. O víkendech zde bývá rušno.Výlet je možný absolvovat s kočárkem, na kole i se psy.

Vzdálenost od Prahy: 30 km

Parkování: Ideálně u Penny v ulici Chmelova - k řece to máte pár minut chůze, nehrozí pokuta a po návratu si ještě můžete vylézt na Hostibejk.

Jak dojedete autem: Odkaz na mapy.cz
z Prahy po silnici D8, na exitu 9 odbočte do Kralup

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Cesta z Nelahozevsi do Kralup:
Cesta lodí – lodní přístav je od zámku vzdálen 300 metrů. Cesta do Kralup trvá 25 minut a stojí 50 Kč. Děti do 3 let jedou zdarma. Jízdní řád se často mění, ověřte si ho tedy před cestou.

Cesta vlakem trvá 8 minut a stojí 15 Kč. Vlaky jezdí každé dvě hodiny. Nádraží je od zámku vzdáleno 500 metrů.

Cesta  vlakem z Prahy:
Cesta vlakem z Prahy je velmi pěkná. Jedete podél Vltavy, kterou lemují strmé skály se vzácnou flórou a faunou. U přívozu v Libčicích uvidíte Výzkumný ústav včelařský, kde se vyrábí Dolská medovina. Kousek odtud je vinice, ze které pochází vynikající Dolské víno. V Kralupech je k vidění nádherný pseudogotický kostel Nanebevzetí Panny Marie. Vlakem můžete pokračovat až do Nelahozevsi.

www.idos.cz

Možnost občerstvení:
V Nelahozevsi je hned několik restaurací, dvě z nich jsou v blízkosti zámku. Na nádvoří  pak najdete třetí restauraci a občerstvení lze koupit i u pokladny s lístky. Doporučujeme však restauraci Marina, kde je i dětské hřiště, v případě, že s sebou vezmete vnučky a vnoučky.

Zámek Nelahozeves (k 1.1.2021):
Cena vstupenky: dospělí 130 Kč, děti (6–15 let), senioři a studenti 90 Kč, rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti do 12 let) 320 Kč
Otvírací doba: od 25. března do 29. října, každý den kromě pondělí od 9.00 do 17.00 hodin. Poslední prohlídka začíná v 16.00 hodin.
Zámek není bezbariérový. Je zde WC.

Muzeum Antonína Dvořáka
Cena vstupenky: 70 Kč
. Rodný dům Antonína Dvořáka je otevřen s omezenou dostupností během procesu renovace, z toho důvodu jsou prohlídky možné jen v sobotu v 16:00. Doporučujeme telefonickou rezervaci na +420 724 557 617. Dům není bezbariérový. Je zde WC.

Nejbližší další seniorský výlet od agentury Velká dobrodružství: Kunratický lesVeltrusy, Kutná Hora, kostnice v Sedlci.

Trasu pro vás prošel: Martin Kšanda a po letech ji zaktualizovala Lucie Nachtigallová


Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé, dnes vás pozveme do krásných míst nelahozevského zámku. Dojdete k němu po červené turistické značce z Kralup nad Vltavou. Naše stezka s doplňovačkou kopíruje Dvořákovu stezku a je lehce schůdná za každého počasí. Jen je občas třeba dávat pozor na výmoly, které zde zanechala povodeň. Trasa měří 4 km a končí u zámku Nelahozeves. Zde však hádanky nekončí. Můžete se jít podívat jak do zámku, tak do blízkého muzea Antonína Dvořáka, kolem kterého se dnešní otázky budou stále točit. Zpátky do Kralup se lze vrátit pěšky, vlakem, autobusem nebo lodí. Vyhledávač spojení najdete na stránce. Možnosti jsou různé a my doufáme, že si vyberete tu nejlepší pro vás. Hezký výlet, prima zábavu a bystrou mysl vám peřeje tým Velkého dobrodružství!


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2024     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz