Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz

Po Dvořákově cestě do Nelahozevsi (senioři)

Praktické informace

Délka trasy: 4 km

Obtížnost: lehká celoroční trasa. Zvládnou ji i tříleté vnučky a vnoučci. Za parného léta vám nebude horko, převážná část cesty vede pod stromy. O víkendech zde bývá rušno.Výlet je možný absolvovat s kočárkem, na kole i se psy.

Vzdálenost od Prahy: 30 km

Parkování: u mostu v Kralupech

Jak dojedete autem: Odkaz na mapy.cz
z Prahy po silnici D8, na exitu 9 odbočte do Kralup

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Cesta z Nelahozevsi do Kralup:
Cesta lodí – lodní přístav je od zámku vzdálen 300 metrů. Cesta do Kralup trvá 25 minut a stojí 50 Kč. Děti do 3 let jedou zdarma. Jízdní řád se často mění, ověřte si ho tedy před cestou.

Cesta vlakem trvá 8 minut a stojí 15 Kč. Vlaky jezdí každé dvě hodiny. Nádraží je od zámku vzdáleno 500 metrů.

Cesta  vlakem z Prahy:
Cesta vlakem z Prahy je velmi pěkná. Jedete podél Vltavy, kterou lemují strmé skály se vzácnou flórou a faunou. U přívozu v Libčicích uvidíte Výzkumný ústav včelařský, kde se vyrábí Dolská medovina. Kousek odtud je vinice, ze které pochází vynikající Dolské víno. V Kralupech je k vidění nádherný pseudogotický kostel Nanebevzetí Panny Marie. Vlakem můžete pokračovat až do Nelahozevsi.

www.idos.cz

Možnost občerstvení:
V Nelahozevsi je hned několik restaurací, dvě z nich jsou v blízkosti zámku. Na nádvoří  pak najdete třetí restauraci a občerstvení lze koupit i u pokladny s lístky. Doporučujeme však restauraci Marina, kde je i dětské hřiště, v případě, že s sebou vezmete vnučky a vnoučky.

Zámek Nelahozeves (k 1.7.2017):

Cena vstupenky: dospělí 110 Kč, děti (6–15 let), senioři a studenti 70 Kč, rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti do 12 let) 290 Kč
Otvírací doba: od 25. března do 29. října, každý den kromě pondělí od 9.00 do 17.00 hodin. Poslední prohlídka začíná v 16.00 hodin.
Zámek není bezbariérový. Je zde WC.

Muzeum Antonína Dvořáka

Cena vstupenky:
dospělí   30 Kč  , snížené  15 Kč pro seniory ( nad 60 let), držitele průkazů ZTP, děti a studenty, rodinné vstupné 60 Kč (max. 2 dospělí a 3 děti)
Otvírací doba:
1. a 3. týden v měsíci středa–neděle 9.30–12 a 13–17 hod.,
2. a 4. (5.) týden v měsíci středa–pátek 9.30–12 a 13–17 hod.,
19. 5. v rámci Mezinárodního dne muzeí vstup zdarma, od listopadu do února je návštěva expozice po 16. hod. možná pouze po předchozím objednání.

Muzeum není bezbariérové, je zde WC

Blízká výletní místa: 
zámek Veltrusy, Roztoky u Prahy, vojenská pozorovatelna v Kralupech, zoopark Zelčín, mělnický zámek

Nejbližší další seniorský výlet od agentury Velká dobrodružství: Kunratický lesVeltrusy, Kutná Hora, kostnice v Sedlci

Prokopské údolí, Kunratický les, Kutná Hora, kostnice v Sedlci

Trasu pro vás prošel: Martin Kšanda


Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

dnes vás pozveme do krásných míst nelahozevského zámku. Dojdete k němu po červené turistické značce z Kralup nad Vltavou. Naše stezka s doplňovačkou kopíruje Dvořákovu stezku a je lehce schůdná za každého počasí. Jen je občas třeba dávat pozor na výmoly, které zde zanechala povodeň. Trasa měří 4 km a končí u zámku Nelahozeves. Zde však hádanky nekončí. Můžete se jít podívat jak do zámku, tak do blízkého muzea Antonína Dvořáka, kolem kterého se dnešní otázky budou stále točit.

Zpátky do Kralup se lze vrátit pěšky, vlakem, autobusem nebo lodí. Vyhledávač spojení najdete na stránce. Možnosti jsou různé a my doufáme, že si vyberete tu nejlepší pro vás. Hezký výlet, prima zábavu a bystrou mysl vám peřeje tým Velkého dobrodružství!


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2019     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz