Lumpardíci z podhradí

 

POZOR od dubna 2014 Lumpardíky za jednotlivé výlety neposíláme!

Milí kamarádi,

jistě jste si všimli, že vás na našich stránkách a všemi výlety provází naši Lumpardíci. Kromě holčičky Žabetky a chlapečka Máti jsou jimi pohádkové bytosti, zvířátka a kamarádi všech dětí. Panďuláčky můžete získat tak, že projdete jeden z našich výletů, splníte úkoly, vyluštíte tajenku a pošlete nám její řešení e-mailem nebo přes FCB . My každý měsíc jednoho z výletníků se správnou tajenkou vylosujeme a Lumpardíka vítezi pošleme.

Pokud z nějakých důvodů nemůžete na výlet jít a chcete mít svou sbírku Lumpardíků z podhradí kompletní, můžete si je u nás dokoupit. Pište si o ně na email: veldo@veldo.cz . Přívěšek s vybranou figurkou stojí 100 Kč + poštovné.
Figurky jsou modelovány ručně, každá zvlášť. Mají poutko, takže můžou sloužit jako přívěšek na krk nebo třeba na klíče. Každá je originální a měří jen několik centimetrů.  Pozor jsou křehké! Posíláme je poštou v bublinkové obálce.
Naše šikovná výtvarnice pro vás také může vyrobit figurku či zvířátko v libovolné velikosti a s libovolnou tematikou na přání. S případnými náměty a objednávkami se tedy obracejte na e-mail: skondrojani@gmail.cz


 

Princezna Konvalinka – květinková princeznička tráví nejvíce času v zámeckých zahradách. Každý večer kropí svou konvičkou květinky a ráno sbírá rosu do džbánečku. Je moc krásná, hodná a milá. Dostanete ji, když s námi půjdete na výlet do Nelhozevsi nebo na Kačinu.

Princezna Hortenzie – statečná holčička, kterou můžete potkat, jak na svém oblíbeném koníkovi projíždí po skalách a loukách kolem zámků. Je odvážná, chytrá, trošku drzá, ale spravedlivá. Dostanete ji, když s námi půjdete na výlet na zámek Žleby.

Princezna Zlatovláska – z našich princezniček je ta nejkrásnější. Má dlouhé vlásky, které ji svítí dokonce i ve tmě. Ráda se parádí, vyšívá zlatem své dlouhé šaty a zdobí se perlami a drahými kameny. Zná dobře etiketu a je to dáma každým coulem. Dostanete ji, když s námi půjdete na výlet na zámek Sychrov nebo do Veltrus.

Víla Jasmínka – kouzelná bytost s motýlími křídly vás provází na všech vašich cestách. Chrání vás před komářím štípnutím, hlídá, abyste nesešli z cesty a špitá do oušek nápovědu k tajenkám. Dostanete ji, když s námi půjdete na výlet Ze Slatiňan na Kočičí hrádek, nebo Za betlémky do Třešti, do Poděbrad nebo do Slatiňan.

Čertík Rarašidlo – lump, co má kopyto a rohy, ale do pekla vás neodnese. Naopak vám poradí, jak se pekelným místům vyhnout a jak si nejlépe zkrátit cestu. Potěšíte ho, když mu namalujete obrázek nebo necháte na pařezu kousek sušenky. Dostanete ho, když s námi půjdete na výlet Ze zámku Zbiroh na čertovu skálu, nebo Za tajemstvím Kutnohorských havířů.

Bílá paní Bělinka – naše bílá paní vůbec není prokletá, jak to u strašidel bývá. Je to pohádková bytost, kterou baví chodit po hradbách nebo se houpat na zvonech kostelů. V noci celá svítí a ukáže vám cestu k cíli. Dostanete ji, když s námi půjdete na výlet Za duchy na Krakovec, nebo Za vodníky a bílou paní do pohádkové Telče.

Jablíčko s červíkem Pepíkem – Pepa je zlobivec, co kouká, kde by co sežral. Sní všechno, jen svoje jablíčko šetří. Vykousal si v něm domeček a bydlí v něm. Je hodný, ale hlídejte si před ním hrušky a banány, ty má nejraději. Dostanete ho od nás, když půjdete na výlet třeba k Čertovu a Černému jezeru na Šumavě.

Pavouček Štístko patří mezi nejhodnější Lumpardíky. V noci mu svítí očka, když plete sítě do krásných obrazců. Umí vytvořit ze sítí sluníčko i drahokam. Je to vegetarián, takže jí jen bylinky a drobečky po výletnících. Dostanete ho, když s námi půjdete na výlet Za králem Václavem IV. Do Kunratického lesa, nebo Ze zvířetic na Michalovickou putnu.

Strašidýlko Bafálek – svítí tak, že až oči přechází. Zkuste ho vzít s sebou do jeskyně nebo tmavého hradu, dobře vám poslouží. Vůbec nebafá, je to trošku ustrašené ťululum, které se samo leká a děti má moc rádo. Dostanete ho, když s námi půjdete na výlet Za rytáři na Žebrák a Točník, nebo Za strašným Radišem do Starého Plznece, či Za kostrami do Kostnice a na horu Kaňk.

Šneček Eda – Není šnek jako šnek. Ten náš má v zadečku vrtulku a výlety proleze rychleji než my. Také často mění barvu, podle toho, jakou má zrovna náladu. Dostanete ho, když s námi půjdete na výlet Syslí stezskou na vrch Ranná nebo na Drábské světničky.

Želva Berta – stejně jako šnek Eda není vůbec pomalá. Je to taková tryskoželva. Úplně nejraději vleze dětem ráno do batohu, aby mohla jít na výlet s nimi. Je strašně zvědavá, vykukuje z kapsiček a nenechá si nic ujít. Když se náhodou zapomene na louce při obědvání pampelišky, nasadí supertrysky a rychle vás doleze. Dostanete ji, když s námi půjdete na výlet Z pravěkých hradišť Prokopského údolí až na Děvín.

Had Emílek – není ani jedovatý a ani zákeřný. Je barevný, veselý a víte co? Nerad se koupe. Najdete ho na skalách a v lese. Nemusíte se ho bát. Naopak, zahání od vás zmije a jiné potvory. Dostanete ho, když s námi půjdete na výlet Po trpasličí stezce ke Skryjským jezírkům, nebo Za strašidelnými příběhy na Kašperk

Světluška Světlanka přináší dobré světlo a dobrou náladu všem našim kamarádům. Svítí v noci i ve dne. Je trochu legrační, má větší zadeček, a tak se jí ostatní světlušky smějí. Mějte ji rádi! Dostanete ji, když s námi půjdete na výlet Za Kačenkou na Špičák do Orlických hor, nebo Vláčkem do Příbramských štol a na Sv. horu.

Žabka Mucholapka je trochu neobvyklá žabička. Stejně jako pavouček Štístko, i ona je vegetarián. Mouchy sice chytá, ale jen pro zábavu, pak je zase trochu oslintané a lepivé pouští. Mlsá ráda lopuchové listy, rebarboru a puškvorec. Dostanete ji, když s námi půjdete na výlet na zámek Hrubý Rohozec nebo do Železné Rudy.

Sova Houkalka – nejchytřejsí a nejstarší z našich zvířátek. Každý rád poslechne jejich rad a každý ji má rád. I ona mění barvu peří a očiček, i ona ve tmě svítí. Poradí vám, když budete v nouzi a nebudete znát odpovědi na hádanky. Dostanete ji, když s námi půjdete na výlet Podél Berounky na Týřov nebo na Vyšehrad.

Rytíř Nebojsa - Naše Lumpardíkovské princezny mají svého ochránce. Je jím rytíř s kouzelným mečem a pláštěm. Jmenuje se Nebojsa a opravdu se ničeho nebojí. Najdete ho u našich nejdelších a nejtěžších výletů. Můžete ho získat, když s námi půjdete třeba z Frýdštejna na Vranov, na hrad Kašperk či na Helfštýn.

Koník Hopsáček - Věrný kamarád všech našich princezen i rytíře Nebojsy. Vozí je na výlety nebo se sám rád prohání krajinou. Rád zlobí šneka Edu a želvu Bertu, protože jim schválně odžírá salát před nosem. Je sice trochu neposedný, ale jinak moc hodný.Získáte ho, když s námi projdete město Nymburk.