Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz

České Versailles ve Veltrusích (senioři)

Praktické informace

Délka trasy: 6 km

Obtížnost: velmi lehká - trasa vede po kvalitní cestě.

Vzdálenost od Prahy: 30 km

Parkování: Parkování: 300 metrů od hlavní brány je u hřbitova placené parkoviště (ulice Fr. Šafaříka). Hodinu máte zdrama, pak zaplatíte 40 Kč za hodinu. Počítejte, že volným krokem výlet zvádnete za 2-3 hodinky.

Jak dojedete autem: Odkaz na mapy.cz
Sjedete z dálnice D8 na exitu 9 (Kralupy). Pokud jste přijeli od Prahy, hned po sjezdu odbočte vpravo na kruhovém objezdu. Přejedete dálnici, ze které jste sjeli, a po necelém půl kilometru dojedete na křižovatku ve tvaru písmene T. Odbočíte vpravo, minete odbočku na Kralupy a mažete to stále rovně. Po příjezdu do Veltrus minete čerpací stanici, pojedete rovně a jste u zámku.

Autobusem můžete také jet rovnou z Prahy. Z Kobylis jede linka č. 370. Cesta sem trvá 45 minut.

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Jestliže pojedete vlakem, vydejte se do Kralup a odtud již budete muset využít autobus, ve Veltrusech není žádná železniční trať.

Do Veltrus lze jet z Prahy taky na kole. Trasa začíná před holešovickým Výstavištěm na okraji Stromovky a měří zhruba 30 kilometrů. Nejdříve je třeba projet okolo pražské zoo v Troji až na Císařský ostrov. Zde se napojte na červenou turistickou značku, která vás přivede skoro až do Kralup. Celá cesta vede okolo řeky a má pevný a dobře sjízdný charakter. Pouze kolem Jaderného institutu v Řeži přechází v lesní cestu, ale po pár kilometrech se vše vrací do původní podoby. Zavede vás po Dvořákově cestě až do Nelahozevsi. Až stanete pod zámkem, vydejte se dále po značené trase až k mostu. Ten přejeďte a za pár minut jste již u brány do veltruského zámku.

Další seniorské výlety od agentury velká dobrodružství: zámek Nelahozeves, Prokopské údolí, Kunratický les, Kutná Hora, kostnice v Sedlci, Petřín, Cibulka na Praze 5, Barrandovské vily, Skalničková zahrádka.

Zámecký park je otevřen celoročně od úsvitu do soumraku. Vstup do něj je zdarma. Parkem prochází mezinárodní cyklotrasa Praha- Drážďany.

Prohlídky: Aristokracie: začátek konce

Vzdělávací okruh Aristokracie: začátek konce nabízí pohled do života a osudů posledních majitelů veltruského panství. Jimi byli Karel a Livie Chotkovi, které sem jako své dědice pozval v roce 1921 hrabě Arnošt Chotek, poslední člen veltruské linie rodu. V těchto autentických prostorech se na konkrétních příkladech hrabat Chotků šířeji seznámíte se šlechtickým prostředím, rolí šlechty ve státní správě nebo jejím životním stylem.

Návštěvní doba (k 1.1.2021):
únor, březen: víkendy (11:00-15:00)
duben: víkendy (10:00-15:30)
květen: denně mimo pondělí (10:00-15:30)
červen - září: denně mimo pondělí (10-16:30)
říjen: víkendy (10:00-16:00)
listopad - 17. prosinec: víkendy (11:00-15:00)

Cena: dospělí 100 Kč, děti 70 Kč, rodinná 270 Kč

Více informací: https://www.zamek-veltrusy.cz/cs/informace-pro-navstevniky/prohlidkove-okruhy/2016-aristokracie-zacatek-konce

Možnost občerstvení: Zámecká restaurace

Trasu pro vás prošel: Martin Kšanda

Nejbližší další seniorský výlet od agentury Velká dobrodružství: Kunratický les, NelahozevesKutná Hora, kostnice v Sedlci


Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

zveme vás na výlet do romantické krajiny, ve které stojí nádherný barokní zámek Veltrusy. Natáčeli se v něm filmy Amadeus, Malá mořská víla, Král Ubu, Doktor Živago nebo třeba Babí léto. Překrásnou zahradou a stylem, byť několikanásobně skromnějším, se původní majitel snažil částečně napodobit francouzský zámek Versailles. Proto se naše otázky pro doplňovačku budou točit kolem krále Ludvíka XIV., jeho doby a také jeho milenek. Jsou zde zapomenutá zákoutí, sochy, altánky, jeskyně, ale zároveň dobrá cesta pro kola i kočárky. Bude se zde líbit vašim vnukům  a pejskům samozřejmě taky. Ve Veltrusích zaparkujte na placeném parkovišti.


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2024     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz