Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz

Za husitským tajemstvím do Kunratického lesa (senioři)

Praktické informace

Obtížnost: Lehká či středně těžká dle délky trasy. Výlet je možný jet s kočárkem, na kole i se psy (v úseku pod Novým hradem je v jednom místě  dlouhém 100 metrů špatně průjezdná a úzká a kočárek s koly je potřeba strání  poponášet). Nechodit, když je náledí, klouže to šíleně.

Možnost občerstvení: restaurace U krále Václava IV., Na tý louce zelený

Vzdálenost od Prahy:  Výlet se koná na Praze 11. Trasa začíná u stanic Roztyly nebo Chodov na trase metra C.

Parkování: Kdekoliv na sídlišti u metra Chodov - ideálně v OC Wesfield Chodov, kde jsou 3 hodiny parkování zdarma a ke startu je to jen pár desítek metrů.

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Nejbližší další výlet od agentury Velká dobrodružství: Prokopské údolí, Vyšehrad, Nový svět. Po stopách Golema, Malostranská znamení, atd.

Trasu pro vás prošli: Oksana Savaryn a Maxim Nesen a po letech ji aktualizovala Lucie Nachtigallová se psem Argem.

Trasu testoval: Jaroslav (5 let)


Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé, i v Praze jsou krásné lesy. Jedním z nich je třeba les Kunratický. Najdete v něm zříceninu Nového hradu, místa, kde zemřel na následky mozkové mrtvice král Václav IV. Co mu ji způsobilo?  Stáhněte si náš výlet a dozvíte se víc. Cesta s hádankami, kterou jsme naplánovali, je pro děti od pěti let. Budou odpovídat na otázky o rohatých muflonech, o Machu a Šebestové, mohou házet šiškami a dozví se něco o české historii a  o husitech. Délku trasy si rozhodnete sami - od 4 do 8 km - vede po prošlapaných lesních cestách a asfaltkách. Pokud vám nevadí, že občas budete kola a kočárky poponášet, vezměte je s sebou.  Jediný krizový úsek vede pod Novým hradem, tam je pěšina ve stráni dost úzká. Golfky nedoporučujeme. Trasa není příliš známá, a tak se nemusíte bát, že vás budou doprovázet davy lidí. Dá se procházet celoročně kromě dnů, kdy je náledí,. hodně to klouže. Výchozím bodem je modrá turistická značka nedaleko stanice metra C Chodov. Přejeme hezký výlet.


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:

Tomáš (4.9.2012 v 11:27)   
Hezký výlet, díky za něj.
© Copyright 2012 - 2024     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz