Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz

Prokopským údolím po mořském dně

Praktické informace

Obtížnost: Lehká cesta pro všechny aktivní chodce od 5-99 let.Doporučujeme projít ji spíše ve všední dny, o víkendech je zde hodně lidí. Psy můžete vzít s sebou, trasa se jim bude líbit.

Možnost občerstvení: Besední restaurace v Hlubočepích, Občerstvení U Prokopa, Pivovar Prokopák (Klukovice), U Knotků v Holyni (mají fantastické pinsy).

Parkování: Pod viaduktem (Hlubočepy) - zdarma.

Jak dojedete: Vede tudy železniční trať do Rudné u Prahy a na hlubočepské straně údolí přetíná tzv. Pražský Semmering do Hostivice. V Hlubočepích projíždějí autobusové linky (104, 120 a 128) a těsně u řeky pak ještě tramvajová trať vedoucí dále k sídlišti Barrandov.

Doporučujeme přijet autobusem, projít naši trasu a pak sednout v Holyni na vlak a nechat se odvézt třeba na Smíchovské nádraží nebo zpátky do Hlubočep.

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Nejbližší další výlet od agentury Velká dobrodružství: Za husitským tajemstvím do Kunratického lesa, Za Šemíkem na Vyšehrad, Po stopách Golema, Do Stínadlem za Rychlými šípy atd.


Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

i v Praze lze nalézt romantická údolí plná skal, lesů a dobrodružných stezek. My vás provedeme údolím, které kdysi bylo mořským dnem a dodnes zde můžete najít zkamenělé trilobity, hlavonožce a jiné potvory z prvohorních moří. Povedeme vás také kolem jeskyně, kde překládal bibli sv. Prokop a pod skalami a planinami, kde proti sobě bojovali v dívčí válce ženy a muži. Krajina Prokopského údolí je velmi členitá a pro cestu za hledáním tajenkových slov je ideální. Budete luštit doplňovačku, a pokud nám pošlete správně vyplněnou tajenku, zařadíme vás do slosování o malý dárek.

Vaše cesta začne v pražských Hlubočepích pod slavným viaduktem, který je součástí tzv. Pražského Semmeringu. Prokopský výlet není, kromě jednoho stoupání, nijak terénově náročný, většina cesty vede po asfaltkách, v druhé části vás povede prošlapaná pěšina.


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2024     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz