Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz
Lumpardík

Po stopách Golema Starým Městem

Praktické informace

Délka trasy: 2–3 km

Obtížnost: Velmi lehká a atraktivní trasa pro všechny děti od tří let.
Výlet je možný jet s kočárkem i na kole. Pejsci na vodítku jsou vítáni.

Parkování: U Rudolfina je placené parkoviště. Za hodinu parkování zaplatíte 60 Kč. Jinak u magistrátu je několik míst s hodinami. Doporučujeme však dostat se na místo s pomocí MHD.

Na začátek trasy se nejlépe dostanete tramvají č. 17, 18 nebo metrem A na stanici Staroměstská.www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Otvírací doby památek a vstupné (před samotným výletem doporučujeme kvůli covidu ověřit) – Vstupenky koupíte v Informačním centru v Maislově ul.15  (ověřeno k 1.1.2021)

Otevírací doba: Informační centrum je otevřeno stejně jako návštěvnické objekty Židovského muze takto: Letní čas: 9.00 - 18.00, Zimní čas: 9.00 - 16.30

 

VSTUPNÉ - PRAŽSKÉ ŽIDOVSKÉ MĚSTO KOMPLET (KROMĚ STARONOVÉ SYNAGOGY):

Rodinné vstupné (dospělý doprovod + 1 až 4 děti) – každý dospěí – 420 Kč, děti (6-15 let) – 140 Kč, děti do 6 let – zdarma.

   

STARONOVÁ SYNAGOGA

Každý dospělý

100 Kč

Děti 6-15 let

40 Kč

Děti do 6 let

zdarma

WC: placené v jednotlivých synagogáchMožnost občerstvení: Po celé trase, ale počítejte s tím, že jste na turisticky exponovaném místě – ceny jsou někdy i dvojnásobné.

Nejbližší další výlet od agentury Velká dobrodružství: Kunratický les, Vyšehrad, Prokopské údolí, Malá StranaTrasu pro vás prošla: Lucie Nachtigallová

Trasu testovali: Radek (6 let), Andrea (3 roky), Michal (12 let), Martin (5 let), Alžběta (4 roky), Viktorie a František (dvojčata 6 let)

Postřehy dětí: 

    Radeček: “Až bude noc, vlezu do toho kostela a Golema vzbudím!”
    Andrejka: “Teta říkala, ať hledáme hvězdičky, našel jsem jich hodně.”
    Michal: “Chudáci lidi – být pohřbeni ve dvanácti vrstvách… Brrr”

Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

tento výlet vás zavede do vůbec nejtajuplnější části Prahy – do Josefova. Židovská čtvrť opředena tajemstvím žila po staletí svým vlastním životem a na malém prostoru zde vyrostly stavby zcela jiné než všude jinde. Provedeme vás kolem nejznámějších synagog, starého hřbitova i nejhonosnější ulicí v Praze až na Staroměstské náměstí. Budete hledat obrazce, hádat hádanky, ale hlavně se dozvíte o tajemství zdejších staveb. A samozřejmě vše o Golemovi. Vstupné platit nemusíte, tajenku vyluštíte i bez vstupu do památek. Výlet si zkuste naplánovat mimo sezonu, jsou zde jinak mraky turistů.


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2022     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz