Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz
Lumpardík

Pražskou Malou Stranou kolem domovních znamení

Praktické informace

Délka trasy: 2–3 km

Obtížnost: Velmi lehká a atraktivní trasa pro všechny děti od tří let. Výlet není možný jet s kočárkem ani na kole. Pejsci na vodítku jsou vítáni.

Parkování: Na Malostranském náměstí. Parkovné je 40 Kč na hodinu. Na Malostranské náměstí jezdí tramvaj č. 12, 20 a 22. Lze dojet metrem A na stanici Malostranská a odtud jít pěšky. Nebo lze zde také výlet ukončit.

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Pražský hrad (k 1.9.2021):
Cena vstupenky:

Pražský hrad – Okruh I Starý královský palác, III Bazilika sv. Jiří, V Zlatá ulička, VIII Katedrála sv. Víta - klasické 250 Kč, snížené 125 Kč, rodinné 500 Kč  

Velká jižní věž katedrály sv. Víta – vyhlídková věž klasické 150 Kč, zlevněné 80 Kč, rodinné 300 Kč
Slevy vstupného (mládež od 6 do 16 let, studenti, rodinné vstupné – 1 až 5 dětí do 16 let a max. 2 dospělé osoby, senioři starší 65 let)

Otvírací doba:

Letní turistická sezona (1. duben – 31. říjen)
Areál Pražského hradu 6–22 hod.
Objekty, kde se platí vstupné 9–17 hod.
(Starý královský palác, expozice Příběh Pražského hradu, expozice Svatovítský poklad (10–18 hod.), bazilika sv. Jiří, Zlatá ulička s věží Daliborkou, Obrazárna Pražského hradu, Prašná věž, katedrála sv. Víta (v neděli po ukončení bohoslužeb od 12 hod. – poslední vstup do katedrály je vždy v 16.40 hod.), Rožmberský palác, Velká jižní věž katedrály 10–18 hod.).

Zimní turistická sezona (1. listopad – 31. březen)

Areál Pražského hradu: 6–22 hod.

Objekty, kde se platí vstupné: 9–16 hod.
(Starý královský palác, expozice Příběh Pražského hradu, expozice Svatovítský poklad (10–17 hod.), bazilika sv. Jiří, Zlatá ulička s věží Daliborkou, Obrazárna Pražského hradu, Prašná věž, katedrála sv. Víta (v neděli po ukončení bohoslužeb od 12 hod. – poslední vstup do katedrály je vždy v 15.40 hod.), Rožmberský palác, Velká jižní věž katedrály 10–17 hod.).

WC: Na několika místech na Pražském hradě

Více informací: https://www.hrad.cz/cs/prazsky-hrad-pro-navstevniky

Možnost občerstvení: Po celé trase, ale počítejte s tím, že jste na turisticky exponovaném místě – ceny jsou někdy i dvojnásobné.

Nejbližší další výlet od agentury Velká dobrodružství: Kunratický les, Vyšehrad, Prokopské údolí.
Trasu pro vás prošla: Lucie Nachtigallová

Trasu testovali: Alžběta (4 roky), Viktorie a František (dvojčata 6 let)

Postřehy dětí: 

    Frantík: ”Výměna stráží byla dost hustá. Taky se mi líbila ta socha nahatého pána s ošoupaným pinďourem.”
    Viki: ”Máma mi nechtěla koupit koblížek za 50 Kč.”
    Bety: ”Byli jsme ve velkým kostelu a našla jsem hodně zvířátek na domečkách. Nemohla jsem najít raka, tak mi pomohl Fanda. Myslela jsem si, že rak má chapadla.”

Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,
zveme vás do jedné z nejkrásnějších ulic Prahy – do Nerudovky na Malé Straně. Pokud na náš výlet nevyrazíte v největší turistické sezoně, ale třeba jako my před Vánoci, tak se vaše děti budou bavit od začátku až do konce. Na historických domech budete hledat domovní znamení a dozvíte se, jak a proč vznikla, na Pražském hradě děti postrašíme drakem, který obtáčí ocas kolem kopyt koně sv. Jiřího, a také povíme vše o Daliborovi a Daliborce. I historii katedrály podáme tak, že na ni do smrti nezapomenou. Žádné vstupné platit nemusíte. Tajenku doplníte i tak. Doplňovačka je pro děti od pěti let. Obrázky na domech mohou hledat už děti tříleté. Ať se vám výlet líbí!


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2024     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz