Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz
Lumpardík

Za Rychlými šípy a Vonty do Stínadel

Praktické informace

Délka trasy: 3 km

Obtížnost: Velmi lehká a krátká trasa klikatící se uličkami pražského Starého Města. Výlet je možné jet s kočárkem i na kole. Pejsky můžete také provětrat (pytlíky s sebou :).

Vzdálenost od Prahy a jak se tam dostat: Výlet se odehrává v samém centru Prahy. Ideálně sem dojedete tramvají (stanice Dlouhá třída) nebo metrem (stanice Náměstí Republiky).

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Parkování: Zaparkujte na placeném parkovišti u Ministerstva průmyslu a obchodu v Revoluční ulici. Za hodinu zaplatíte 50 Kč. Na trasu počítejte 2 až 3 hodiny.

WC: V restauracích podél trasy.

Možnost občerstvení: Všude na trase. Ohlídejte si ceny, je to nejdražší část Prahy.

Nejbližší další výlet od agentury Velká dobrodružství: Vyšehrad, Malostranská znamení, Královská cesta, Nový svět, Kunratický les.

Trasu pro vás prošla Lucie Nachtigallová.
Trasu testovali: Alžběta (12 let)
Postřehy dětí: „To byl nejnapínavější výlet, jaký jsem s mamkou šla. Všude byly tajné vzkazy na zdech a taky Vontové.“


Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

v české literatuře asi neexistuje tajemnější a proslulejší čtvrť než slavná Stínadla. Spisovatel Jaroslav Foglar ji představil ve své trilogii Záhada hlavolamu, Stínadla se bouří a Tajemství Velkého Vonta. Mezi milovníky příběhů Rychlých šípů se však stále spekuluje, zda Stínadla skutečně existují a kde se vlastně nacházejí. My Foglarovy knížky milujeme, Staré Město dobře známe, a tak jsme se znovu začetli do knih a zkusili se podívat do archivů a map. Tak nějak jsme si zhruba Stínadla vyznačili a vydali se po stopách Vontů – je to však všechno jen naše fikce. Zda jsme šli správně, už nám bohužel nikdo nepotvrdí. Třeba se vám ale podaří pocítit atmosféru knížek, jako jsme ji v těchto místech pocítili my. A pokud nepodaří, alespoň si užijete luštění tajenky a hádanky na cestě. Nezapomeňte si do klopy zapíchnout žlutý špendlík, aby vás nepronásledovali Vontové! :)


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2024     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz