Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz
Lumpardík

Svatojánskou cestou za léčivou vodou, poustevníkem a do lomů

Praktické informace

Délka trasy: 4 km

Obtížnost: Středně těžká trasa vedoucí lesem, po skalách a loukách s jedním velkým stoupáním na začátku. Kola a kočárky nechte doma, pejskům se výlet líbit bude.

Možnost občerstvení: Pouze v obci na začátku výletu.

Vzdálenost od Prahy: 40 km, cca 30 minut autem. Z Prahy vyjedete směr Plzeň po D5 a dále pokračujete až ke sjezdu v Loděnici. Podjedete dálnici a jedete směr Jánská, Sedlec a Svatý Jan pod Skalou.

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Parkování: Přímo u kostela je placené parkoviště – za 3 hodiny zaplatíte 50 Kč. Počet míst je omezen a o víkendech zde bývá hodně plno.

Solvayovy lomy (vzhledem k situaci kolem koronaviru prosím zkontrolujte zde: http://solvayovylomy.cz)

Muzeum a podzemní štola jsou veřejnosti přístupné v období od května do října o sobotách, nedělích a svátcích a také o hlavních prázdninách (červenec a srpen). Prohlídka s výkladem trvá 75–90 minut. Začíná prohlídkou muzea, následuje jízda lomovou dráhou a prohlídka podzemní štoly. Z bezpečnostních důvodů není možný vstup dětí do 3 let do podzemí, dětem do 6 let vstup nedoporučujeme. Nevhodné pro klaustrofobiky, stálá teplota 8° C.

Vstupné: dospělý: 80 Kč, dítě (od 3 let): 40 Kč, rodinné: 200 Kč

Nejbližší výlety společnosti Velká dobrodružství: Beroun, Žebrák a Točník, hrad Týřov, zámek Zbiroh, Skryjská jezírka a deset pražských výletů.

Trasu pro vás prošla: Lucie Nachtigallová.

Trasu testovali: Alžběta (11 let), dvojčata Viktorie František (13 let).

Postřehy dětí:
Viki: „Kdyby nebylo bahno a tak strašně to do kopce neklouzalo, byl by to úžasný výlet.“
Bětka: „Přehazovala jsem výhybku na kolejích a na skalách viděla horolezce.“
Fanda: „Krpál na začátku cesty byl nepříjemný, ale pak už to byla jen pohoda a samé zajímavé věci. Líbil se mi lom a vyhlídka na skále. Máma se o nás bála a držela nás za ruce, takže to byla pěkná ostuda.“


Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

zveme vás na krátký, leč výživný výlet do míst, kde ve skalní jeskyni (je součástí kostela) před více než 1000 roky žil poustevník Ivan. Můžete ochutnat léčivý pramen, pokochat se překrásným pohledem z vyhlídky nad obcí Svatého Jana pod Skalou a navštívit Salvayovy lomy se skanzenem. Kromě stoupání k vyhlídce na začátku výletu vede cesta po rovince, ale v dešti či po dešti to bude klouzat, takže doporučujeme vyrazit na výlet za sucha a spíše ve všední den. O víkendech zde může být vzhledem k atraktivitě místa hodně lidí. Tajenku vyluštíte, i kdyby byly kostel či jiné památky náhodou uzavřeny.


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2024     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz