Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz
Lumpardík

Podél Berounky na Týřov

Praktické informace

Délka trasy: 4 – 6 km (cca 2 hodiny)

Obtížnost: Středně těžká trasa, vhodná pro děti od 5 let výše. Část trasy musí rodiče děti vést za ruku, jde se kamenitou stezkou strmým srázem nad řekou Berounkou. Nelze projet s kočárky a na kole. Výlet se ale bude moc líbit pejskům a na trase pravděpodobně nikoho nepotkáte.

Možnost občerstvení: Po cestě k hradu žádné občerstvení není, nejbližší restaurace jsou v obci Skryje - restaurace Trilobit a hospůdka U Grillu

Vzdálenost od Prahy: 50 km ujedete zhruba za hodinu. Jeďte po dálnici D5 na sjezd v Žebráku a pak pokračujte přes Březovou a Broumy do Skryjí. Trasu přes Bzovou a Janušky vám navigace nabídne jako nejkratší, počítejte však se špatnou silnicí se spoustou děr.

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Hrad Týřov
Otvírací doba:
Celoroční.
Vstup na vlastní nebezpečí, zdarma.

Muzeum Joachima Barranda

Otvírací doba:
červenec – září denně mimo pondělí 9 – 17 hod.
říjen – červen otevřeno na požádání – tel.: 313 553 004

Vstupné:
dospělí 40 Kč
děti 6 – 15 let, senioři, studenti 20 Kč

Parkování: U skryjského mostu.

Nejbližší další výlet s tajenkou: Skryje, zámek Zbiroh, hrady Točník a Žebrák, Krakovec, Po stopách Oty Pavla, Beroun atd.

Cestu prošla a sepsala Lucie Nachtigallová nejprve se psem Rozárkou a při aktualizaci trasy se psem Aragornem.

Testováno na dětech: František (ve věku 5 let) a Viktorka (ve věku 5 let)

Postřehy dětí:
František: “Byl to bezvadný výlet, hlavně se mi líbili černí slimáci a hledání nápisů ve věži hradu. To jsem se bál.”
Viki: “Natrhala jsem si lesní jahůdky, tátu bolely nohy a mě ne.”


Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

vítáme vás v kraji Oty Pavla, jeho zlatých úhořů, fialových poustevníků a krásných srnců. Dnešní trasa ale nebude poklidná a mírná jako šplouchání zdejších vod řeky Berounky. Povede vás totiž po žluté značce strmou strání nad řekou až ke zřícenině hradu Týřov. Že jste o ní nikdy neslyšeli? A přitom spolu s Konopištěm představuje hrad nejlepší ukázku tzv. francouzského kastelu, jakou lze v České republice spatřit.

Ukážeme si místo, kde žil fialový poustevník, povíme si pověsti, zkusíme najít tajnou chodbu a načerpáme pozitivní energii, protože toto místo je jí podle psychotroniků přímo nabité.

Tajenka výletu je tentokrát krátká, protože psaní ve svahu je trošku problematické, jak sami poznáte a jak jsme vyzkoušeli i my na vlastní kůži. Doplňkových úkolů je však dost. Cesta na hrad potrvá i s jejich plněním 2 hodiny, zpátky to po stejné cestě zvládnete za 40 minut.

Většina úkolů a otázek je určena pro děti ve věku 5–8 let. Pokud vás túra příliš neunaví, zastavte se v nedaleké obci Skryje v muzeu “otce trilobitů” Joachima Barranda. Připojujeme rovněž možnost prodloužení trasy o další krásná místa.


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2024     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz