Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz
Lumpardík

Po trpasličí stezce ke Skryjským jezírkům

Praktické informace

Délka trasy: 4 km (2,5 hod.)

Obtížnost: Trasa je lehká – určená dětem od tří let.

Výlet je celoroční. Ve sněhu a mokru mohou kameny klouzat. Nejlepší je vydat se na trasu v létě, kdy se dá v potoce koupat a les vás kryje příjemným stínem.

Vzdálenost od Prahy: 50 km ujedete přibližně za 45 minut. Jeďte po dálnici D5 na sjezd v Žebráku, a pak pokračujte přes Březovou a Broumy směrem ke Skryjím. Asi 3 km před cílem však na lesní křižovatce neodbočujte na Skryje, ale jeďte asi kilometr směr Podmokly. V prudké zatáčce pak uvidíte parkoviště i modrou značku, která vás povede výletem.

Autobusová a vlaková zastávka jsou hodně daleko, raději jeďte autem.

Výlet je možný jet s kočárkem, na kole i se psy (posledních 50 metrů je třeba kočárky a kola nechat na místě, nebo je přenést až k jezírku). Golfky nedoporučujeme. Cesta vede loukou a lesem a je na ní dost kamenů.

Parkování: Na začátku trasy v místě zvaném Slapy je parkoviště zdarma.

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Možnost občerstvení: Po cestě žádné. Nejbližší restaurace jsou v obci Skryje: Hospůdka U Grillu, restaurace Trilobit.

Cyklotrasa: Pokud  jedete na kole, doporučujeme pro starší děti cyklotrasu, která vede ze Zbiroha až do Skryjí podél potoka kolem několika nádherných mlýnů. Vede po rovince, je dlouhá asi 15 km, nepotkáte zde žádná auta a uvidíte například Sýkorův, Kozův, Ostrovecký a Jankovský mlýn. Ve Slapech se pak můžete napojit na cestu ke skryjským jezírkům a pokračovat pak po modré značce až do Skryjí či ještě dál, podle vaší chutě.

Nejbližší další výletní místa od agentury Velká dobrodružství: Týřov, Žebrák a Točník, Zbiroh, Krakovec.

Cyklotrasa:
Pokud jedete na kole, doporučujeme pro starší děti cyklotrasu, která vede ze Zbiroha až do Skryjí podél potoka kolem několika nádherných mlýnů. Vede po rovince, je dlouhá asi 15 km, nepotkáte zde žádná auta a uvidíte například Sýkorův, Kozův, Ostrovecký a Jankovský mlýn. Ve Slapech se pak můžete napojit na cestu ke Skryjským jezírkům a pokračovat pak po modré značce až do Skryjí či ještě dál, podle vaší chutě.

Trasu pro vás prošla Lucie Nachtigallová.

Trasu testovali: Radeček (6 let), Andrejka (3 roky), Viktorka a František (5 let), Bětuška (3 roky) a pes Róza (8 let)

Postřehy dětí:
Andrejka: “Postavila jsem s maminkou kamenného mužíčka.”
Radeček: “Líbilo se mi, jak jsme se s Fandou honili po mostech nad potokem a maminky křičely, že spadneme.”


Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

zveme vás a vaše děti na výlet ke zbirožskému potoku, který během tisíciletí vytvořil překrásné pohádkové údolí s peřejemi, vodopády a hlubokými jezírky. Neproudí sem davy, dá se sem chodit na procházku po celý rok, uvidíte pstruhy, ledňáčky a žijí zde trpaslíci. Ti vašim dětem připravili trasu plnou pohádkových hádanek a překvapení. Tajenku vyplní spíše školáci, ale doplňkové úkoly mohou plnit děti už od 3 let. Trasu lze zkombinovat s výletem na zříceninu hradu Týřov, návštěvou muzea Joachima Barranda ve Skryjích, nebo třeba s prohlídkou zámku Zbiroh. Můžete také hledat poklady. Jeden velký byl nalezen v nedalekých Podmoklech. Více se dozvíte při našem putování.

 


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2024     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz