Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz
Lumpardík

Královskou cestou až na Karlův mostPraktické informace

Délka trasy: 2–3 km


Obtížnost: Velmi lehká a atraktivní trasa pro všechny děti od tří let.
 Výlet je možný jet s kočárkem i na kole. Pejsci na vodítku jsou vítáni.Parkování: Zaparkovat se dá v garážích Palladia nebo Na Poříčí, kde jsou placená parkoviště. Doporučujeme však jet MHD, i kvůli návratu. Výlet není okružní. Začátek trasy je na metru náměstí Republiky a končí na tramvaji u Malostranského náměstí.

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

WC: V metru, na Staroměstském náměstí nebo v přilehlých restauracích.Možnost občerstvení: Po celé trase, ale počítejte s tím, že jste na turisticky exponovaném místě. Vše je drahé. Jeden trdelník koupíte za 50 Kč!

Nejbližší další výlet od agentury Velká dobrodružství: Kunratický les, Vyšehrad, Prokopské údolí, Malá Strana, Židovské město.Trasu pro vás prošla: Lucie NachtigallováTrasu testovali: Jaroslav (5 let), Alžběta (4 roky)

Postřehy dětí: 

    Jaroušek: ”Příště si vezmu foťák a všechna znamení si sám vyfotím… Musel jsem mámě pomáhat je hledat.”
    
Bětuška: “Znamení dobrý, jen na mostě jsem neviděla přes zábradlí, tak mě máma musela zvedat jako jeřáb.”

Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,
chcete vědět, ve kterém domě míchali zrádci jed pro krále? Kde se zamiloval K.H.Mácha a na které věži viselo nejvíce usekaných hlav? Opět vás dnes zveme do historické části Prahy. Provedeme vás ulicí Celetnou po Královské cestě přes Staroměstské náměstí, Karlovu ulici a Karlův most, až na Malostranské náměstí. Hlavní náplní her bude hledání domovních znamení – je jich na trase více než padesát a k většině z nich jsme sehnali i legendu. Děti pátrání milují, a tak trasu proběhnete cobydup. Vstupné platit nemusíte, tajenku vyluštíte i bez vstupu do památek. Výlet si zkuste naplánovat mimo sezonu, jsou zde jinak mraky turistů. Pokud máte starší děti a trasa je pro vás krátká, hned v cíli tohoto výletu navazuje další výlet – Po domovních znameních Malou Stranou až na Pražský hrad. Oba výlety budou bavit děti již od tří let. Ať se vám procházka líbí!


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2024     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz