Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz
Lumpardík

Za veverkami na hrad Veveří

Praktické informace

Délka trasy: 2 km

Obtížnost: Velmi lehký výlet pro všechny děti. Je možné jej absolbovat s kočárkem s velkými koly, na kole, můžete s sebou vzít i psy. Ti však musí být na vodítku a nemají umožněn vstup na komentované prohlídky.

Vzdálenost od Prahy a jak dojedete autem: Odkaz na mapy.cz
194 km (2 hodiny cesty), pojedete po D1 a odbočíte na 178. km směr Veverská Bítýška. Po 6 km a směrovkách k hradu jste na místě. Od Brna je hrad vzdálený 26 km.

Parkování: Zaparkujete buď pod hradem (větší parkoviště, z ulice Rakovecká), nebo přímo před hradem (přijezd od kostelíku Nanebevzetí Panny Marie). Parkování je zadarmo.

Možností, jak se na hrad dostat je ovšem mnohem víc. Pokud nepřijedete přímo autem na jedno z výše uvedených parkovišť, nebo autobusem, nabízí se možnost plavby parníkem po Brněnské přehradě, a to buď ze směru od Veverské Bítýšky nebo z Bystrce. Okolo přehrady vede i červená turistická značka a cyklostezka, takže dorazit můžete na kole nebo krásnou procházkou pěšky. Pokud si na celou pěší túru netroufáte, můžete to zkombinovat tak, že se parníkem nebo autobusem jen popovezete a zbytek dojdete.

Tip: Pokud máte o cestu parníkem zájem, určitě využijte tzv. pojízdnou vstupenku, která v sobě zahrnuje zpáteční cestu parníkem a další aktivitu. Můžete si zvolit například kombinaci s komentovanou prohlídkou hradu Veveří, nebo se rozhodnout pro výlet do brněnské ZOO. Pak tato vstupenka platí i na tramvaj, která vás od přístaviště v Bystrci doveze za 15 minut k ZOO a na cestu tramvají zpět. Pro tento případ by bylo nejvhodnější začít celé dobrodružství z přístaviště v Bystrci. Více informací o pojízdných vstupenkách

Pro vyhledání cesty autobusem můžete využít portál www.idos.cz. Nejbližší zastávka se jmenuje Hrad Veveří. Je na znamení a spadá do integrovaného dopravního systému, takže s vhodnou jízdenkou můžete procestovat Brno i okolí.

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Hrad Veveří (k 1. 9. 2021):

Otvírací doba (základní okruh):
červenec - září: út - ne 10:00 - 17:00

říjen: víkendy 10:00 - 16:00

Vstupné:

dospělí 120 Kč, senioři a děti 100 Kč

WC: Na hradě – ve střední části

Více informací: https://www.veveri.cz/cs

Možnost občerstvení: V hradním areálu je řada tradičních stánků s občerstvením

Nejbližší další výlet od agentury Velká dobrodružství:
Z pohádkového Pernštejna do strašidelného hradu, Za betlémky do Třešti, Za vodníky a bílou paní do Telče.

Trasu pro vás prošla: Lucie Nachtigallová

Trasu testovali: Alžběta (4 roky), Viktorie a František (6 let)

Postřehy dětí: 

    Frantík: ”Lezl jsem až do hradního komína a byly tam stopy obrů zalité v betonu.”
    Viki: ”Babička nám na cestu osmažila řízky, ten můj mi spadl na zem a měla jsem jen suchý chleba.”
    Líza: ”Máma slibovala, že uvidíme veverky a viděli jsme jen motýlky.”

Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

naše pozvánka vede na hrad Veveří nedaleko Brna. Trasa výletu zahrnuje pouze areál hradu a blízké okolí a měří necelé dva kilometry. Dozvíte se o tajemném stříbrném pokladu, veverkách, a také proč tak rád na zdejší hrad jezdil Winston Churchill nebo třeba T. G. Masaryk. Vyvedeme vás do hradních věží a ukážeme zapomenutá zákoutí. Ideální je pro děti od pěti let. Pro vyluštění tajenky je třeba si koupit vstupenku do areálu hradu, na komentované okruhy s průvodcem si lístky kupovat nemusíte.

Trasa začíná číslem 1 u Západní brány, pokud jste dorazili parníkem, autobusem, nebo parkujete na parkovišti pod hradem, pak se po vystoupání k hradu ocitnete před jeho Jižní branou (na našem plánku stanoviště 7). Pokud se však budete potřebovat vracet stejnou cestou dolů, pak vám doporučujeme, abyste nevstupovali do hradu Jižní branou, ale před ní vyplnili úkol č. 1, protože erby na zdejší informační tabuli jsou stejné jako u Západní brány, a poté se vydali doleva po červené turistické značce podél hradební zdi. Po cestě si ale nezapomeňte zapsat odpověď na úkol číslo 9, abyste kvůli němu nemuseli v závěru cesty zase šplhat nahoru. Kratičká cesta vás dovede na druhé parkoviště u Západní brány a vy už můžete začít plnit úkoly pěkně popořadě.


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2024     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz