Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz
Lumpardík

Z pohádkového Pernštejna do strašidelného hradu

Praktické informace

Délka trasy: 3 km

Obtížnost: výlet vhodný pro všechny – krátká nenáročná trasa s mnoha úkoly a tajenkou; můžete jet s kočárkem, na kole i se psy

Vzdálenost od Prahy: 182 km, dvě hodiny autem

Jak dojedete autem:  Odkaz na mapy.cz
Po D1 směr Brno, exit 119 (Velký Beranov) – Žďár nad Sázavou – Bystřice pod Pernštejnem – Nedvědice (11 km); ze směru od Brna vede do Tišnova silnice č. 385 z Kuřimi, do které se dá dostat po rychlostní komunikaci R 43.

Parkování: Pod hradem je placené parkoviště. Stojí 50 Kč. Procházka po žluté značce vede z obce Nedvědice. Na hrad je to 3 km, počítejte s tím, že část půjdete po silnici.

Vlakem: V Nedvědici je vlaková zastávka, od vlakové zastávky jsou to ještě 2 km pěšky po dobře značené žluté turistické stezce. Nedvědice se nachází na trati mezi Žďárem nad Sázavou a Tišnovem. Vlak sem jezdí v hodinových až dvouhodinových intervalech.

Autobusem: K hradu Pernštejn jezdí autobus z Tišnova a Bystřice nad Pernštejnem. Z větších měst jako je Brno nebo Ždár nad Sázavou linky nejezdí. Výhodnější je cestovat vlakem.

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Možnost občerstvení: na prvním nádvoří je dobrá restaurace a stánky s občerstvením
Hrad Pernštejn (k 1.9.2021):
Základní prohlídkový okruh (Od gotiky do 20. století)

Otevírací doba:
červen + září (út - ne) 10 - 16 hod.

červenec + srpen (út - ne) 10 -17 hod.

říjen (víkendy) 10 - 15 hod.

Vstupné:

Dospělí 200 Kč, senioři 160 Kč, děti 100 Kč

 

Více informací: https://www.hrad-pernstejn.cz/cs

Draxmoor  (http://strasidelny-zamek.cz)

Otvírací doba:  červenec - srpen od 3.7. do 29.8. 2021 každý den 9:30 – 18:00

září od 4.9. do 26.9. 2021 sobota a neděle 10:00 – 17:00

Vstupné: Základní 195 Kč, děti 130 Kč, rodinné 570 Kč
Ubytování: Hotel Nedvědice, Penzion Hanáček,

Občerstvení: Restaurace pod Petrnštejnem, Restaurace Hanáček

Nejbližší další výlet agentury Velká dobrodružství: Telč , Třešť, Hlinsko, Polička a Svojanov, Jihlava, Pelhřimov, Žďár nad Sázavou.

Trasu pro vás prošla: Lucie Nachtigallová


Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

navštivte s námi jeden z nejkrásnějších českých hradů, který je výjimečný tím, že nebyl nikdy dobyt. Je tak impozantní, že si ho filmaři vybrali jako kulisu např. pro pohádky Sedmero krkavců, Jak se budí princezny, Čert ví proč, Pták Ohnivák, Sněhurka a řadu dalších. Naše cesta bude krátká, kolem hradu nevede žádný turistický okruh vhodný pro všechny dětské věkové kategorie. Proto vám dále nabídneme ještě návštěvu strašidelného hradu v nedaleké Dolní Rožínce. V zámku Draxmoore na děti čekají strašidla, 3D kino, hororová atmosféra a temné příběhy. Přestože nemáme objekty tohoto typu rádi, musíme uznat, že naše děti byly z tohoto hradu unešeny stejně nebo dokonce více než z Pernštejna. Zvažte tedy i tuto další variantu. Upozorňujeme, že vstupné je opravdu vysoké. Více informací společně s pozváním na krokodýlí farmu najdete přímo ve výletě. Hádanky a tajenku však budete luštit především v okolí Pernštejna. Vstupenku si kupovat nemusíte, na vše lze odpovědět zvenku, ale nicméně návštěvu hradu vřele doporučujeme.


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:

Monika Slezáková (23.5.2017 v 10:49)   
Dobrý den, upravuji informaci, že se jedná o Dolní Rožínku, nikoli o Dolní Rousínov. Více zde: http://www.sikland.cz/o-svete-sikland/arealy/strasidelny-zamek-draxmoor/
S pozdravem Monika Slezáková
© Copyright 2012 - 2021     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz