Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz
Lumpardík

Syslí stezkou na vrch Raná

Praktické informace

Délka trasy: 3 km (2 hodiny)

Obtížnost: Trasa je středně těžká, hodí se pro děti od 4 let. Několik metrů před vrcholem je stezka kamenitá a je třeba zvýšené opatrnosti. Doporučujeme vhodnou terénní obuv, větrovku a dětem čepice.

Vzdálenost od Prahy: 76 km

Jak dojedete autem:  Odkaz na mapy.cz
Z Prahy jeďte po rychlostní komunikaci R7 směrem na Chomutov, sjeďte na sjezdu Louny–západ, pokračujte ke kruhovému objezdu. Na kruhovém objezdu pokračujte směrem na Most, přijedete k dalšímu kruhovému objezdu, zde sjeďte na silnici č. 28. směrem na Most. Po necelých 7 km odbočte vlevo do obce Raná a pokračujte podle značení v obci na parkoviště – paragliding. Nebo těsně před obcí Raná odbočte vlevo podle ukazatele Skleník, parkoviště.

Parkování: pod ranským vrchem je velké parkoviště, zaplatíte 40 Kč

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

WC: Ve Skleníku nad parkovištěm

Pejsky můžete vzít s sebou, ale jen na vodítku. Kočárek ani golfky nedoporučujeme kvůli kamenité stezce. Nejmenší děti je nejlepší vzít do krosny na záda.

Možnost občerstvení: ve Skleníku nad parkovištěm Otevřeno od 9–21 hodin. Je zde i možnost ubytování za cenu 300 Kč/noc

Blízká výletní místa: vrchy Oblík, Srdov, Brník a archeologický skanzen Březno

Nejbližší další výlety agentury Velká dobrodružství:

Trasu pro vás prošli: Michaela Felcmanová a Martin Angletta

Trasu testovali: Martinka  (5 let) a Kubík (1 a půl roku)

Postřehy dětí:

    Martinka: „Moc se mi líbil sysel, kytičky a padáky. Když jsme šplhali po kamenech na vrchol, máma mi chtěla pomáhat, já jsem ale nechtěla.“

Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

zveme vás do nádherného kraje Českého středohoří, kterému se také říká „Porta Bohemika“, nebo-li zahrada Čech.

Můžeme vám slíbit, že z výletu budete mít vyfoukané vlasy, a že po cestě uslyšíte moc zvláštní a vzácné hvízdání. Kdopak ho vyluzuje? Pojďte s námi a dozvíte se to.

Vrch Raná se tyčí ve výšce 457 m nad mořem a je známý díky paraglidingu. Až půjdete po stezce vzhůru, budou nad vašimi hlavami létat rogala a padáky. Při výstupu na vrchol se sice trochu zapotíte, ale odměnou vám bude neopakovatelný výhled do kraje na vrcholky Českého středohoří, na Doupovské a Krušné hory, a za pěkného počasí i na Ještěd. Cesta z vrchu pokračuje dál, ale na konci vás čeká strmý sestup dolů. My jsme se po této cestě vydali a dost nám to klouzalo, proto se po dešti nebo v zimě raději z vrcholu vraťte stejnou cestou, kterou jste přišli.

Hádanky jsou tentokráte opravdu lehké – mohou hádat i úplně malé děti. S těmi těžšími pomůžou jistě rádi starší sourozenci. Tak čepice na hlavu a hurá na Ranou!


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2023     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz