Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz
Lumpardík

Za tajemstvím megalitických Kounovských řad… A bílou paní na hrad Pravda

Praktické informace

Délka trasy: 5 km

Obtížnost: Středně těžká trasa s občasným krátkým stoupáním. Pejsky vzít můžete, kola a kočárky nechte doma, některými místy byste neprojeli. Výlet zvládnete za 2 hodiny. Pozor – svačinky s sebou, možnosti občerstvení jsou malé. :(

Vzdálenost od Prahy a jak se tam dostat: Přibližně 60 km ujedete asi za hodinu. Na exitu 26 u Řep se vydáte směr Hostivice → Nové Strašecí. V obci Krupá sjedete a vydáte se směrem Domušice a Pnětluky.

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Parkování: zdarma

Možnost občerstvení: Nikde nic – svačinu určitě s sebou.

Nejbližší další výlety agentury Velká dobrodružství: Raná, Roudnice nad Labem, Říp, Peruc.

Trasu pro vás naplánovala, vymyslela, prošla a sepsala Lucie Nachtigallová.


Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

které je nejzáhadnější místo Česka? Prý to, kde se nacházejí kounovské kamenné řady. Stovky metrů dlouhé řady balvanů na vrchu Rovina. Už sedm desetiletí se vedou spory, kde se tam vzaly a proč. V lesním porostu ukryté zástupy tvoří přibližně dva tisíce křemencových kamenů, nejčastěji o průměru 80 cm. Některé jsou tak mohutné, že si nikdo nedokáže představit sílu, která by s nimi dokázala pohnout. Jsou rozprostřené na ploše několika hektarů a táhnou se v délce až několik set metrů. A co je nejpodivnější – v nepravidelných rozestupech běží vedle sebe téměř rovnoběžně a téměř přesně ve směru od severu k jihu. Dostat se k nim není úplně jednoduché. Možná proto na trase nepotkáte ani nohu. :) Ale my jsme přesvědčení, že kdyby takovou „záhadu“ měli třeba v USA, byla by oplocena a stály byste ni několikahodinové fronty. Na závěr výletu vás ještě pozveme na nedalekou zříceninu Pravda. Výlet je určen pro děti od 5 let.


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2024     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz