Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz
Lumpardík

Na vrcholy stolových hor do polské Hejšoviny

Praktické informace

Délka trasy: 3 km + 1,5 km (Bludné skály

Obtížnost: Středně těžká trasa vedoucí po rovince a pak po dlouhých táhlých schodech (téměř 700) do kopce. Projdete ji volným tempem za necelé dvě hodinky. Výlet není možné jet s kočárkem. Pejsky nechte doma – do polských národních parků nesmí.

Vzdálenost od Prahy a jak se na výlet dostat: 150 km ujedete za necelé 2 hodiny. Pojedete po D11 do Jaroměře a pak směr Náchod → Karlow.

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Parkování: Na parkovišti v Karlowě. Parkování zde stojí 12 zlotých za hodinu.

WC: Oficiální veřejné toalety jsou v Karlowě a před vstupem do skalního města.

Možnost občerstvení: V Karlowě je mnoho možností, v chatce na Hejšovině také.

Vstupné do skalních měst Hejšovina a Bludné skály (https://www.pngs.com.pl):
6,00 zł – zlevněné vstupné, 12,00 zł – plné vstupné

Doporučujeme vstupenky zakoupit dopředu na www.pngs.com.pl.

Otevírací doba: Turistické objekty na území Národního parku Stolových hor jsou zpřístupněné v letním období, tj. od 1. května do 31. října. V ZIMNÍM OBDOBÍ JE V PŘÍPADĚ SILNÝCH NÁMRAZ ČÁST STEZEK VE STOLOVÝCH HORÁCH UZAVŘENÁ.

Nejbližší další výlet agentury Velká dobrodružství: Náchod, Jaroměř, Babiččino údolí, Opočno.

Trasu pro vás prošla Lucie Nachtigallová.

Výlet testovali sourozenci Adam a Vojtěch z Náchoda.
Áda (6 let): „Schody nahoru byly strašné, ale pak už to bylo hezké. Někde byly tak malé škvíry, že se táta nemohl protáhnout.“
Vojtík (7 let): „Mně se víc líbily Bludné skály. Je škoda, že jsme tam také nemohli luštit tajenku!“


Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

zveme vás do Polska, kde najdete úchvatné výhledy ze skalních teras, labyrinty úzkých skalních rozsedlin a vrcholovou plošinu stolových hor – Velkou Hejšovinu. Tyto neobvyklé zdaleka viditelné hory nedaleko českých hranic si získaly své nezastupitelné místo i v českých románech, pověstech a pohádkách. Vždyť právě na Hejšovině sídlí například kouzelník Magiáš ze známé doktorské pohádky Karla Čapka, o Hejšovině mluvila také babička Boženy Němcové.

Nejprve vás pozveme do skalního města na Hejšovině, potom také do Bludných skal, které jsou jen 8 km odsud. Tajenka se však luští jen na Hejšovině, a to ještě jen v neplacené části. Do do placené části samozřejmě jít musíte, ta je totiž nejlepší! :)

LABYRINT NA VELKÉ HEJŠOVINĚ SE NACHÁZÍ NA JEJÍM VRCHOLU! VÝSTUP K NĚMU TRVÁ 30 AŽ 50 MINUT (700 SCHODŮ). PŘI REZERVACI JÍZDENKY JE TEDY TŘEBA POČÍTAT S ČASEM NA: PARKOVÁNÍ, CESTU KE SCHODŮM K PRŮRVĚ A NA VÝSTUP NA VELKOU PRŮRVU. Tedy asi tak s hodinkou navíc. Pokud si vstupenku nestihnete koupit předem, dá se koupit i na vrcholu u turniketu. O víkendech a svátcích vám však návštěvu skal nedoporučujeme. Je zde hodně lidí a vstupenky by mohly být vyprodané.


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2024     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz