Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz
Lumpardík

Za medvědem a černou paní do Náchoda

Praktické informace

Délka trasy: 3 km

Obtížnost: Lehká trasa vedoucí kolem památek a do kopečka na zámek. Projdete ji volným tempem za necelé dvě hodinky (i s prohlídkou zámku). Výlet je možné jet s kočárkem, jen pokud se na zámek dostanete oklikou mimo schody (jde to). Pejsky vzít můžete, ale ve městě musí být na vodítku.

Vzdálenost od Prahy a jak se do cíle dostat: 150 km ujedete za necelé 2 hodiny. Pojedete po D11 do Jaroměře a pak směr Náchod.

Parkování: Na Masarykově náměstí. Za hodinu zaplatíte 20 Kč.

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

WC: Na zámku.

Možnost občerstvení: Zámecká restaurace nebo restaurace na Masarykově náměstí.

Náchodský zámek (www.zamek-nachod.cz)

Otvírací doba:
DUBEN so, ne, svátky 10–15
KVĚTEN út–ne, svátky 10–16
ČERVEN út–ne 10–16
ČERVENEC út–ne, svátky 9–17
SRPEN út–ne 9–17

Vstupné – např. Zámek hravě 80 Kč za osobu

Zámecké okruhy:
Zámek za Schaumburgů (výběrový okruh II)

Prohlídka druhého patra zámku vás přenese do doby posledních majitelů náchodského panství. Významný rod Schaumburg-Lippe se vám představí prostřednictvím příběhu Viléma Karla Augusta a jeho ženy Bathildis Amalgunde, kteří zámek s dětmi obývali v druhé polovině 19. století.

Zámecká věž (individuální okruh III)
V rámci samostatné prohlídky bez průvodce můžete vystoupat po schodech na horní ochoz obranné věže, odkud je nádherný výhled na město Náchod a okolní krajinu od Orlických hor až po Krkonoše. Při sestupu se dá nahlédnout do hladomorny.

Zámek hravě (mimořádný okruh IV)
V letní sezoně můžete s dvorními dámami, komornými či komorníky vyrazit na nové dětské prohlídky! Konají se v červenci a srpnu od úterý do neděle v 10:15, 11:15, 12:15, 13:15, 14:15, 15:15 a v 16:15.

Nejbližší další výlet agentury Velká dobrodružství: Babiččino údolí, Náchod, Potštejn , Orlický Špičák, Peklo a Nové Město nad Metují.

Trasu pro vás prošla Lucie Nachtigallová.

Výlet testovaly kamarádky Světlana a Renata z Ratibořic.

Postřehy dětí:
Světla:(6 let): „Viděla jsem medvěda a daňky – to se mi moc líbilo.“
Renatka (4 roky): „Našla jsem dělovou kouli a taky podkovu od koníčka.“


Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

zveme vás do kraje jedné z nejznámějších a také nejkrásnějších českých spisovatelek – kraje Boženy Němcové. Vybrali jsme pro vás návštěvu náchodského zámku, protože nabízí také malý prohlídkový okruh, který v klidu projdou i prťata, a procházku krásnými zahradami, kde vám bude dobře i v parném létě. Ale hlavně je tady medvídek a v oboře pobíhají daňci! A zvířátka my rádi! (Pečené medvědí tlapy z mayovek jsme ale ještě neochutnali.)

Také vám ukážeme náměstí se dvěma radnicemi, povíme si o černé paní a prozradíme, jak najít tajné místo, kde je v dlažbě zasazena koňská podkova. Když se na ni postavíte, splní se vám přání! :)

 


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2024     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz