Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz
Lumpardík

Za zlým duchem Rudlou na zámek Kačina

Praktické informace

 

Délka trasy: velmi lehká trasa pro děti od 3 let, výlet je možný jet s kočárkem, na kole i se psy

Vzdálenost od Prahy: 90 km, cca hodina cesty autem

Jak dojedete autem:  Odkaz na mapy.cz
Pojedete směr Hradec Králové, pak výjezdem 39 na 38 směrem na Nymburk/Poděbrady/Kolín, dále pak směrovkami do Kutné Hory, odsud směr Pardubice silnicí č. 17 až na kraj Svatého Mikuláše.

Autobusem a vlakem:
Nejsnadnější přístup k zámku Kačina vlakem vede z ŽST Kutná Hora hlavní nádraží (na trati Praha–Kolín–Havlíčkův Brod–Brno) 5 km pěšky po silnici na Nové Dvory a Svatý Mikuláš. Ze zmíněné železniční stanice jezdí k zámku linkové autobusy. Přímo u zámku je autobusová zastávka Svatý Mikuláš, zámek Kačina.

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Parkování: neplacené parkoviště se nachází při silnici u zámku

Možnost občerstvení: V areálu u zámku je kavárna. Na parkovišti pod zámkem občerstvení (klobásy, limonáda, nanuky). Naproti zámku je restaurace. Pozor neberou karty. My se skvěle najedli v restauraci v nedaleké obci Nový dvůr v restauraci U Hájka. Mají tam skvělé domácí bramborové knedlíky plněné uzeným masem.

Zámek Kačina (k 1.9.2021): https://www.nzm.cz/muzeum-ceskeho-venkova-zamek-kacina

Otevírací doba: od 9 do 17 hod.
duben: víkendy a státní svátky
květen - září: pondělí - neděle
říjen: víkendy a státní svátky

Okruh Život pod schody:

Vstupné  - dospělí 100 Kč, děti zdarma, senioři 70 Kč

Nejbližší další výlet od agentury Velká dobrodružství: Kutná Hora, kostnice v Sedlci, zámek Žleby

 

Trasu pro vás prošla: Lucie Nachtigallová


Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

zveme vás zámek Kačina, který leží asi hodinu cesty autem od Prahy, kousek od dalšího nádherného místa – města Kutné Hory. Na zámku Kačina se natáčela mimo jiné pohádka O vánoční hvězdě, Návštěvníci a film Dušana Kleina Zakázaný člověk. Kačina je nejkrásnější empírový zámek - nejenom v Čechách, ale dalo by se říct, že v celé Střední Evropě. S lehkou nadsázkou se o něm říká, že je to empírový skvost mezi Petrohradem a Paříží.
Naše trasa je rozdělená do dvou částí. V okolí zámku můžete vyplnit první tajenku a v zámecké zahradě pak nezávisle na ní druhou tajenku. Pokud už jste však unaveni a dáte přednost před zahradou prohlídce interiérů, není to vůbec žádný problém. Pro získání Lumpardíka vám bude stačit jen jedna z tajenek. V samotném zámku si pak dle libosti můžete vybrat jeden z prohlídkových okruhů. Vzhledem k tomu, že jsme výlet psali pro úplně malé děti, můžeme jim doporučit, aby si do parku vzaly kola, koloběžky nebo odrážedla. Maminky hravě projedou i s golfkami. Dobře se bavte!


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2024     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz