Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz
Lumpardík

Za zakopanými poklady na hrad Hukvaldy

Praktické informace

Délka trasy: 2 km

Obtížnost: Velmi lehká, uťapkají i tříleté děti. Výlet je možný jet s kočárkem, na kole i se psy.Vzdálenost od Prahy a jak dojedete autem: Odkaz na mapy.cz
Hukvaldy se nacházejí v Moravskoslezském kraji na východě České republiky. Přibližně 14 km od Frýdku-Místku a 9 km od Příbora. Parkování: V obci Hukvaldy na začátku turistických cest a naučných stezek. Parkovné 40 Kč na celý den.

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Na Hukvaldy se můžete dostat autobusovou dopravou z Ostravy, Frýdku-Místku, Kopřivnice nebo Frenštátu pod Radhoštěm. Autobusové spojení najdete na těchto stránkách: www.jizdnirady.cz,

V letních dnech můžete také využít řadu turistických a cyklistických stezek, které skrze Hukvaldy vedou. Více informací o trasách naleznete na: www.turistika.cz.

Více informací získáte v Informačním centru Hukvaldy, v pracovních dnech od 9 do 16 hod. (od dubna do října od 9 do 17 hod.), na telefonu: +420 558 699 221, popřípadě mailem: infocentrum@ihukvaldy.cz.

Hrad Hukvaldy (k 1.7.2017):


Cena vstupenky:       

dospělí:
  70 Kč
děti od 6 do 18 let, senioři
  40 Kč

psi (zásadně a pouze jen na vodítku):

Rodinné vstupné

 

10 Kč

180 Kč

Otvírací doba:

duben a říjen (denně mimo pondělí):
9–16 hod.
květen až srpen (denně mimo pondělí):
9–18 hod.
září (denně mimo pondělí):
9–17 hod.

Více informací: http://www.hradhukvaldy.eu/uvodni-strana/

WC: Na hradě jsou čisté a pěkné toalety.Možnost občerstvení: V obci Hukvaldy na každém kroku, na hradě občerstvení s báječnou zmrzlinou.
  


Nejbližší další výlet od agentury Velká dobrodružství: Pro sladké uši a za pravěkými lovci na Štramberk, Za Landeckou Venuší a do ostravských dolů, Za zakletou zelenou paní na Helfštýn.

Trasu pro vás prošla: Lucie Nachtigallová


Trasu testovali: Dvojčata Viktorie a František (6 let), Alžběta (4 roky).


Postřehy dětí: 

    Fanda: “Na hradě jsem si vybral svoji komnatu, kde bych chtěl spinkat, taky se mi strašně líbil výšlap do věže.”
    Viki: “Pošeptala jsem tajné přání do dutého stromu a sáhla lišce na ocas, teď už určitě toho koníčka k Vánocům dostanu!”
    Líza (ta nejrozmazlenější a nejzlobivější – pozn. její maminky): ”Mě bolely nohy – nejlepší na celém výletu byla zmrzlinka.”

Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

zveme vás na jeden z největších českých hradů – na tajemné Hukvaldy nedaleko města Příbor. Po hradbách zde chodí duch zazděného preclíkáře, poklady ve sklepení střeží nenasytný čert a pohled na Beskydy je z hradní věže doslova božský. Nelze se tedy divit, že právě zde, na tak romantickém místě, vymýšlel nápěvy svých nejznámějších skladeb zdejší rodák Leoš Janáček. Cesta oborou mezi pasoucími se daňky a muflony není náročná a výlet i hádanky jsou opravdu už pro tříleté děti. Ti starší se pro změnu dozví něco o historii, studnách, fortifikaci a také právě o Janáčkovi. Do jeho rodného domu vás také pozveme, ale k vyluštění tajenky jeho návštěva není potřeba. Pokud s sebou berete pejsky, není žádný problém, jen je budete muset i v oboře i na hradě mít na vodítku.


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:

Josef N. (3.4.2018 v 13:13)   
Dobrý den,
zajímá mě, zda je nutné v rámci tohoto výletu jít i na HRAD, nebo postačí cesta oborou? Jde mi hlavně o to, zda bude nutné platit vstupné na hrad.
Děkuji předem za odpověď.
© Copyright 2012 - 2019     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz