Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz
Lumpardík

Za strašným Radoušem do Starého Plzence

Praktické informace

Délka trasy: od auta k Radyni 2 km, pak k rotundě 6 km. Pokud popojedete autem, tak jen 1 km

Obtížnost: cesta vede do mírného kopce, není vhodná pro kočárky, trasa je však krátká, ujde ji i tříleté dítě

Vzdálenost od Prahy: 100 km, cca hodina jízdy autem

Jak dojedete autem: Odkaz na mapy.cz
Pojedete po dálnici D5 směr Plzeň, odbočíte na výjezdu 73 směr Plzeň – Černice, a pak na Starý Plzenec, na náměstí v Plzenci odbočíte doprava a jedete do kopce, asi 1 km za šraňkami je rozcestník a tam zaparkujte.

Parkování: pokud chcete jít naši hádankovou trasu, zaparkujte na parkovišti asi 1 km pod hradem na rozcestníku, jinak lze parkovat přímo u hradu, parkoviště pod rotundou je kousek od kostela, k rotundě je to pak půl kilometru

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Možnost občerstvení: pod hradem Radyně je stánek s občerstvením a restaurace, jinak lze cokoliv koupit ve Starém Plzenci

Radyně (k 1.9.2021):

Cena vstupenky:
dospělí 50 Kč, děti (6–15 let), studenti, senioři 30 Kč,

Květen Víkendy a svátky 10:00 - 18:00
Červen, červenec, srpen út - ne 10:00 - 18:00
Září, říjen Víkendy a svátky 10:00 - 17:00

Více informací: http://www.hrad-radyne.cz/turista/titulni-strana/

Tip: Okolím Starého Plzence vede hezká naučná stezka. Provede vás po přírodních památkách ve Starém Plzenci, Sedlci a přilehlém okolí. Začátek i konec je na náměstí ve Starém Plzenci u kostela sv. Jana Křtitele. Na trase dlouhé 11 km je 9 tematických zastávek s novými informačními panely. Doba pro pěší turistiku je cca 3 hodiny v lehkém, ale výškově členitém terénu. Součástí trasy je i Radyně a rotunda.

Nejbližší další výlet od agenrury Velká dobrodružství: zámek Kozel a Lopata, Příbram, Žebrák a Točník, zámek Zbiroh

Trasu pro vás prošla: Lucie Nachtigallová se psem Rózou

Trasu testovali: dvojčata Viktorie a František (5 let), Alžběta (3 roky)

Postřehy dětí:

    Fanda: “Strašidla v hradu byla fakt hustá!”
    Bety: “Sbírala jsem cestou hezké kamínky.”

Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

dnes vás pozveme hned na dva výlety se dvěma na sobě nezávislými tajenkami. Můžete s námi vylézt na hrad Radyně, a pak také navštívit jednu z nejstarších českých staveb – rotundu sv. Petra a Pavla. Radyně stojí na stejnojmenném vrchu (mezi Plzní a Starým Plzencem) a kromě nádherného výhledu a tajemných věží vaše děti jistě zaujme strašidelná pověst a zlém Radoušovi.

Při cestě za románskou stavbou zase budou hledat obrázky na fasádách domů a v údolí řeku Úslavu. Otázky jsou dnes věnovány lesu, hradním pověstem, a mnoho je jich také o postřehu a schopnosti správně se dívat a hledat. Úkoly jsou pro děti od 3 let, ale jistě se pobaví i ty starší.

A jak se dostat na “startovní čáru” našeho putování? Z náměstí ve Starém Plzenci odbočíte vpravo a po žluté dojedete až k parkovišti za železničním přejezdem. Odtud vede naše cesta kilometr a půl do kopce ke královskému hradu. Na cestě lesem, a dále pak v areálu hradu na vás čeká první tajenka. Vstupenku do hradu si kupovat nemusíte, ale pokud děti nechcete ochudit o pohádkovou výstavu a sebe o krásný výhled do kraje, lístek potřebovat budete.

Náš druhý hádankový okruh vede k rotundě sv. Petra a Pavla. Pokud máte větší děti, můžete dojít pěšky z Radyně, jinak doporučujeme projet centrem Starého Plzence a po šipkách najít parkoviště pod kopcem s rotundou. Odsud je to opět do kopce, ale jen kilometr. My výlet testovali na opravdu malých dětech – dopoledne jsme vyšli na Radyň, pak se naobědvali a pokračovali odpoledne cestou na rotundu. Procházkovým tempem i s jídlem jsme v Plzenci pobyli celkem 5 hodin.


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2023     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz