Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz
Lumpardík

Za největším krakonošovým vodopádem do Harrachova

Praktické informace

Délka trasy: 4 km

Obtížnost: Lehká trasa pro všechny věkové kategorie vyžaduje pevnou obuv, neboť má charakter kamenité horské stezky a není tudíž vhodná pro kočárky a kola. Trasu lze jít v každé roční době, i v zimě, kdy se z vodopádu stane ledopád, který spolu s řekou a jejími obřími kameny vytváří kouzelné zimní scenérie. Nejmohutnější je vodopád na jaře, v parném létě zase řeka poskytuje skvělé osvěžení a na podzim je celý Mumlavský důl zbarven překrásnými barvami.

Vzdálenost od Prahy a jak se tam dostat: 130 km z Prahy ujedete autem asi za dvě hodiny po rychlostní silnici R 10 směrem na Mladou Boleslav, Turnov a dále přes Tanvald do Harrachova. Do Harrachova pravidelně jezdí z Prahy i autobusy a vlak. Jízda vlakem z Tanvaldu do Harrachova je velkým zážitkem, bohužel je ale vlakové nádraží v Harrachově 3 km vzdálené od východiska - začátku našeho výletu, takže tuto variantu nedoporučujeme. Výhodná jsou autobusová spojení, neboť autobusové nádraží je v sousedství centrálního parkoviště.

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Parkování: Parkujte na centrálním parkovišti v Harrachově, kam se dá pohodlně přijet po hlavní silnici směrem na Polsko. Vpravo minete obchodní středisko Norma a asi 200 m za ním je odbočka na parkoviště (celodenní parkovné 200 Kč).

WC: V Boudě nad Mumlavským vodopádem a v restauracích v Harrachově.

Možnost občerstvení: Srub U Lišáka u Mumlavského vodopádu na rozcestníku turistických značek, Bouda nad Mumlavským vodopádem a chaty na Rýžovišti.

Hornické muzeum: OTEVÍRACÍ DOBA | 2. 9. – 31. 10. 2021(https://www.hornicke-muzeum.eu/cs/oteviraci-doba-ceny-vstupneho.html)

PONDĚLÍ zavřeno
ÚTERÝ zavřeno
STŘEDA 9:00 – 15:30
ČTVRTEK 9:00 – 14:00
PÁTEK 9:00 – 14:00
SOBOTA 9:00 – 15:30
NEDĚLE 9:00 – 14:00

Vstupné:

Dospělí Děti do 15 let
muzeum 50 Kč 50 Kč
Prohlídková štola (včetně muzea) 150 Kč 100 Kč
audioguide (nj, aj, pl, nl) 50 Kč 50 Kč

Nejbližší další výlet od agentury Velká dobrodružství: Vrchlabí, Hruboskalsko, Sychrov.

Trasu pro vás prošli v parném létě: Jan a Květa Podešvovi s pejskem Nickem.


Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

tentokrát vás zveme do známého střediska zimních sportů, do Harrachova, které leží v západní části největších českých hor Krkonoš. Cílem našeho putování bude Mumlavský vodopád na řece Mumlavě. Tato řeka pramení v nadmořské výšce 1030 m pod krkonošskými vrcholy a spadá Mumlavským dolem do Harrachova, kde se vlévá do řeky Jizery. Půjdete po stezce, která vede po levém břehu Mumlavy až k Mumlavskému vodopádu - hlavnímu cíli našeho výletu.

Projdete ale i místy, kde se v Harrachově dobývaly nerosty a kde stál první a ve své době v Československu největší skokanský můstek. Úkoly a tajenky budete s dětmi plnit postupně. Z Harrachova k Mumlavským vodopádům vede několik turistických cest i cyklostezek, některé jsou vhodné i pro kočárky. Závěrečný úsek pod vodopády je však plný kořenů a kamenů a kočárek je třeba vždy přenášet. Námi popisovaná cesta vede převážně kolem Mumlavy. Přímo proti vjezdu na parkoviště, u informační tabule Cesta k Mumlavskému vodopádu, náš výlet začíná.Vydáme se po místní značené cestě až k hornickému muzeu. Zde na děti čekají úkoly.


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2024     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz