Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz
Lumpardík

Za největším krakonošovým vodopádem do Harrachova

Praktické informace

Délka trasy: 4 km

Obtížnost: Lehká trasa pro všechny věkové kategorie vyžaduje pevnou obuv, neboť má charakter kamenité horské stezky a není tudíž vhodná pro kočárky a kola. Trasu lze jít v každé roční době, i v zimě, kdy se z vodopádu stane ledopád, který spolu s řekou a jejími obřími kameny vytváří kouzelné zimní scenérie. Nejmohutnější je vodopád na jaře, v parném létě zase řeka poskytuje skvělé osvěžení a na podzim je celý Mumlavský důl zbarven překrásnými barvami.

Vzdálenost od Prahy a jak se tam dostat: 130 km z Prahy ujedete autem asi za dvě hodiny po rychlostní silnici R 10 směrem na Mladou Boleslav, Turnov a dále přes Tanvald do Harrachova. Do Harrachova pravidelně jezdí z Prahy i autobusy a vlak. Jízda vlakem z Tanvaldu do Harrachova je velkým zážitkem, bohužel je ale vlakové nádraží v Harrachově 3 km vzdálené od východiska - začátku našeho výletu, takže tuto variantu nedoporučujeme. Výhodná jsou autobusová spojení, neboť autobusové nádraží je v sousedství centrálního parkoviště.

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Parkování: Parkujte na centrálním parkovišti v Harrachově, kam se dá pohodlně přijet po hlavní silnici směrem na Polsko. Vpravo minete obchodní středisko Norma a asi 200 m za ním je odbočka na parkoviště (celodenní parkovné 50 Kč).

WC: V Boudě nad Mumlavským vodopádem a v restauracích v Harrachově.

Možnost občerstvení: Srub U Lišáka u Mumlavského vodopádu na rozcestníku turistických značek, Bouda nad Mumlavským vodopádem a chaty na Rýžovišti.

Hornické muzeum: OTEVÍRACÍ DOBA - 1.5. až 31.10.  PRAVIDELNÉ PROHLÍDKY: 9:30, 11:00, 12:30, 14:00 a 15:30.

ÚTERÝ

9:00 – 15:30

STŘEDA

9:00 – 15:30

ČTVRTEK

9:00 – 15:30

PÁTEK

9:00 – 15:30

SOBOTA

9:00 – 15:30

Vstupné: Dospělí – 110 Kč, děti – 70 Kč (do štoly mohou děti starší 4 let)

Nejbližší další výlet od agentury Velká dobrodružství: Vrchlabí, Hruboskalsko, Sychrov.

Trasu pro vás prošli v parném létě: Jan a Květa Podešvovi s pejskem Nickem.


Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

tentokrát vás zveme do známého střediska zimních sportů, do Harrachova, které leží v západní části největších českých hor Krkonoš. Cílem našeho putování bude Mumlavský vodopád na řece Mumlavě. Tato řeka pramení v nadmořské výšce 1030 m pod krkonošskými vrcholy a spadá Mumlavským dolem do Harrachova, kde se vlévá do řeky Jizery. Půjdete po stezce, která vede po levém břehu Mumlavy až k Mumlavskému vodopádu - hlavnímu cíli našeho výletu.

Projdete ale i místy, kde se v Harrachově dobývaly nerosty a kde stál první a ve své době v Československu největší skokanský můstek. Úkoly a tajenky budete s dětmi plnit postupně. Z Harrachova k Mumlavským vodopádům vede několik turistických cest i cyklostezek, některé jsou vhodné i pro kočárky. Závěrečný úsek pod vodopády je však plný kořenů a kamenů a kočárek je třeba vždy přenášet. Námi popisovaná cesta vede převážně kolem Mumlavy. Přímo proti vjezdu na parkoviště, u informační tabule Cesta k Mumlavskému vodopádu, náš výlet začíná.Vydáme se po místní značené cestě až k hornickému muzeu. Zde na děti čekají úkoly.


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2019     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz