Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz

Za léčivými prameny a pohádkovými stavbami do Luhačovic

Praktické informace

Délka trasy: 3 km

Obtížnost: Velmi lehká atraktivní trasa po městském okruhu a po naučné stezce vhodná pro děti od tří let. Na kole jet můžete. Psy můžete vzít s sebou, pokud je budete mít na vodítku.

Vzdálenost od Prahy: 320 km ujedete za tři a půl hodiny autem. Z Prahy pojedete po dálnici D1 do Brna, odtud do Otrokovic (směr Zlín) a pak do Luhačovic.

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Parkování: Na centrálním parkovišti – například v ulici Pod Kamennou. Zde je nejlepší auto nechat a pokračovat pěšky. Připravte si kovové mince, budete je vhazovat do automatu. Na tento výlet vám stačí 30 Kč.

Možnost občerstvení: Všude po městě.WC: Všude po městě. Nejbližší další výlet agentury Velká dobrodružství: Zlín, Holešov, Chropyně, Kroměříž, Pustevny.

Trasu pro vás prošla: Lucie Nachtigallová.

Trasu testovali: František (14 let) a Alžběta (12 let).
Fanda: „ Výlet to byl bezvadný, ale prameny chutnaly jako vylouhované železo nebo voda ze záchoda. Ne že bychom ji doma pili, ale představuju si, že nějak takhle chutná.“
Bety: „Mně chutnaly oplatky a líbily se mi domečky, co vypadaly jako perníkové chaloupky.“


Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

zveme vás na odpočinkový, řekli bychom až léčebný :) výlet do pohádkového místa.

Lázně Luhačovice jsou čtvrté největší u nás a nejnavštěvovanější na Moravě. Mají více než 300 let trvající lázeňskou tradici. Léčivé prameny v Luhačovicích se dělí do dvou skupin. První je využívána k pitné kúře a veřejně bezplatně přístupná, druhá k balneologickým účelům. K pitné kúře je v Luhačovicích k dispozici sedm pramenů. Nemusíte se tedy bát, že byste dnes měli žízeň! :)

Na našem výletě se dozvíte zajímavosti o pramenech, budete hledat skryté obrazce na Jurkovičových stavbách, kochat se lázeňskou kolonádou a krásnou přírodou v okolí. Procházka nebude delší než dvě hodiny. Trasa bude jistě bavit všechny děti od tří let. Otázky jsou určeny předškolákům a školákům, doplňkové úkoly mrňouskům.


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2022     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz