Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz

Za kamennými mosty a pevnostmi do Saska - Bastei a Konigstein

Praktické informace

Délka trasy: 7 km

Obtížnost: Středně těžká trasa pro děti od 5 let. Na výlet není  možno jet s kočárkem ani na kole. Pejsky vezměte s sebou.

Možnost občerstvení: Ve městečku Rathen a samozřejmě na Bastei.

Parkování: v obci Rathen u Informačního střediska. Zde je parkování zadarmo. Do údolí k jezeru pod Bastei je to asi 1km.

Vzdálenost od Prahy a jak se tam dostat: 150 km, cca 2 hodiny jízdy autem. Směr Ústí nad Labem – Bad Schandau - Rathen….pak případně (Liebestadt – Konigstein)

WC: Na parkoviši, a pak až na hradě.

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Nejbližší další výlet od agentury Velká dobrodružství: Jetřichovické skály, Pravčická brána, Česká Kamenice

Trasu pro vás prošla Lucie Nachtigallová. Trasu testovali: Alžběta, František a Viktorie.

Postřehy dětí:

Fanda (ve věku 11 let): ”I když nám pršelo, tak ten kamenný most byl husťáckej. Nebavil mě výlez do kopce mezi skalami. Za odměnu mi rodiče koupili vafli.”
Bětka (ve věku 9 let): ”Cestou jsmem viděli Sněhurku a trpaslíčky, také zlaté kapry, jezero a hodně skal. Vyhlídky byly bezvadné!”

info Konigstein: https://www.festung-koenigstein.de/cs/otviraci-doba-vstupne.html

 


Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

Saské Švýcarsko je zaplněno skalními útvary s překrásnými vyhlídkami. Mezi ty skutečně „nej“ se řadí vyhlídková plošina Bastei. Především v době hlavní turistické sezóny se sem vydává ohromné množství lidí, proto prosím zvolte pro návštěvu podzim nebo jaro, abyste se vyhnuli davům. Skály opravdu stojí za to. K Bastei se můžete samozřejmě dostat i autem, ale my vás pozveme na několikakilometrový okruh, který vás provede kolem Kosího jezera, peřejí, skalním městem až právě k fantastickému mostu. Jen 30 minut jízdy autem od Bastei stojí velkolepá pevnost Konigstein. Pokud budete chtít, i sem vás na závěr výletu pozveme. Tajenku luštíme jen cestou na Bastei.


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2024     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz