Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz
Lumpardík

Z Kozinova statku na Lomikarův zámek do Chodska

Praktické informace

Délka trasy: 3–6 km

Obtížnost: Středně těžká trasa pro děti od 5 let. Výlet není možný jet s kočárkem ani na kole. Pejsky vzít můžete. Na výlet se vydejte, když je hezké počasí, za deště či sněhu cesta strašně klouže, jak jsme sami poznali. Ideální je, když pojedete ještě s jinou rodinou a využijete dvou aut. Trasa není okružní. Jeden z tatínků se pak od památníku Koziny vrátí pro auto a nadjede vám k zámku do Trhanova, abyste nemuseli šlapat celou trasu zpátky. MHD je v těchto místech dosti komplikovaná. Pokud není auto, tak se také nic neděje, je to jen 3 km.

Vzdálenost od Prahy a jak se tam dostat: 149 km ujedete z Prahy za hodinu a půl. Pojedete směr na Plzeň, pak na Horšovský Týn, Domažlice, Újezd.

Parkování: Zaparkujte před Památníkem Jana Sladkého Koziny v Újezdě. Parkování je zdarma.

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Možnost občerstvení: Újezd (Chodská chalupa u pomníku), Trhanov. Nejlépe však blízké Domažlice.

Nejbližší další výlet od agentury Velká dobrodružství: Chudenice, Horšovský Týn, Domažlice.

Trasu pro vás prošla Lucie Nachtigallová

Trasu testovali: Viktorie, František a Alžběta Nachtigallovi.

Postřehy dětí:
Viki (11 let): “Byla strašná zima a klouzalo to, ale Kozinu jsme viděli – i jeho obrovského psa. Cesta byla sice divoká, ale moc mě bavila.”
Fanda (11 let): ”Příběh o Lomikarovi je děsivý a je mi líto Jana, že ho popravili.”
Bety (10 let): “Vlezla jsem do pejska. Byl od sochaře Olšiaka, kterého mám moc ráda. Chodili jsme po jeho sochách na Vysočině.”


Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

Zavítejte s námi do obce Újezd, která je rodištěm známého vůdce chodského povstání Jana Sladkého Koziny. Na Kozinově statku najdete pamětní síň a na nedalekém strážném vrchu Hrádek jeho pomník a sochu obrovského chodského psa od Michala Olšiaka. Naše další cesta vás pak dále povede přes kopec, les a louky až k sídlu Kozinova největšího protivníka – k zámku Lomikara do Trhanova. Pozor – cestu si naplánujte v době sucha, jinak to do kopce i z kopce strašně klouže. Náš testovací tým vyrazil koncem října a skoro nedošel… :)


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2024     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz