Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz
Lumpardík

Na Pálavu za lovci mamutů

Praktické informace

Délka trasy: 7 km

Obtížnost: Středně náročná trasa vyžaduje pevnou obuv, protože má charakter kamenité horské stezky. Nelze jít s kočárky nebo koly.

Vzdálenost od Prahy a jak se tam dostat: Z Prahy ujedete 250 km asi za dvě a půl hodiny. Bez záruky, protože po dálnici D1. V Brně se dáte na Vídeň, za Novomlýnskou nádrží před Mikulovem odbočíte na Horní Věstonice a přes Dolní Věstonice a Pavlov dojedete do Klentnice. Za Novými Mlýny jde rovněž odbočit na Pernou a přijet do Klentnice z druhé strany.

Parkování: Na parkovišti v Klentnici pod Sirotčím hrádkem. Najdete ho v blízkosti penzionu Blanka u rozcestníku turistických cest a autobusové zastávky U rybníka.

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Archeopark Pavlov (https://www.archeoparkpavlov.cz)
Otvírací doba:

červenec, srpen - pondělí až neděle - 9:00 - 18:00
květen, červen, září - úterý až neděle -  9:00 - 17:00
duben, říjen, listopad - pátek až neděle - 9:00 - 16:00

Vstupné: dospělí: 100 Kč, studenti, děti starší 6 let, senioři: 50 Kč, rodinné:250 Kč

WC: V místních hospůdkách a v Archeoparku Pavlov.

Možnost občerstvení: V místních hospůdkách v Klentnici a Pavlově.

Nejbližší další výlet agentury Velká dobrodružství: Do Mikulova za příběhy moravského Toskánska, Kroměříž, Znojmo, Podyjí, Olomouc

Trasu pro vás prošli: Jan a Květa Podešvovi.


Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,
není v republice mnoho míst, která by se mohla pochlubit tak krásnou a rozmanitou přírodou. Pálava leží uprostřed prastaré kulturní krajiny jižní Moravy, která patří k nejdéle osídleným místům našich zemí. Mezi dnešními Dolními Věstonicemi a Pavlovem bývala pravěká tábořiště lovců mamutů. Zdejší zem dodnes střeží jejich dávná tajemství. Ale i vojáků X. římské legie, kteří podle legendy začali v nejteplejší a téměř nejsušší oblasti dnešní České republiky s pěstováním vinné révy. Vinice jsou všude, takže si milovníci vína přijdou na své. Ale úrodný kraj kolem Pavlovských vrchů nabízí mnohem víc.

Navštívíme zříceniny Sirotčí hrádek a Dívčí hrady a nejvyšší vrchol Pavlovských vrchů Děvín. Nezapomenutelné prožijete v Archeoparku Pavlov, který popularizuje zdejší nejvýznamnější archeologické objevy. Protože to dělá náramně hezky a chytře, byl zaslouženě zařazen mezi národní kulturní památky.


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2022     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz