Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz
Lumpardík

Ze Zvířetic na Michalovickou putnu

Praktické informace

Délka trasy: cca 5–10 km

Obtížnost: Středně těžká. Pokud popojedete z jedné zříceniny na druhou vláčkem, našlapete asi 5 km. Pokud půjdete celou trasu pěšky, počítejte s celodenním výletem. Výlet není možný jet s kočárkem. Na kole jet můžete. Psi můžou všude, v Michalovicích na hrad jen na vodítku.

Vzdálenost od Prahy: Odkaz na mapy.cz
70 km, cca 40 minut

Jak dojedete autem: z Prahy směr Liberec – exit 53 Bakov nad Jizerou, projet Bakov směr Bělá pod Bezdězem, za mostem doleva kolem železniční stanice  až do vesnice Podhradí.    

Parkování: pod hradem Zvířetice na konci obce Podhradí zdarma (dá se dojet až k hradu a zaparkovat pár metrů od něj, musíte ovšem autem do obce Zvířetice, je to odbočkou doprava před Podhradím – narušíte tím ovšem plánovanou trasu výletu).

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Možnost občerstvení: v obci Debř, pak až v Michalovicích; na Michalovické putně v pokladně jen drobné občerstvení.

Zvířetice:  (k 1.9. 2021) http://www.zviretice.cz/prohlidky/

Nejbližší další výlet agentury Velká dobrodružství: Sychrov, Frýdštejn a Vranov, skalní město Kalich

Trasu pro vás prošla: Lucie Nachtigallová


Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

navštivte s námi dvě kouzelné zříceniny nedaleko Mladé Boleslavi. Kousek od Bakova nad Jizerou se asi 1 km od zastávky vlaku na nevelkém kopci romanticky tyčí zříceniny hradu Zvířetice a 4 km od něj stojí tajemná Michalovická putna. Ta první je opředena pověstmi o tajemných rytířích a druhé hledači pokladů poničili věž tak, že se sotva drží. I když jsou obě stavby zajímavé, moc turistů o nich neví a nedá se říci, že sem proudí davy. Navštivte je a zkuste najít schovaný poklad právě vy!

Tentokráte máte opravdu mnoho možností, jak trasu naplánovat. Můžete jít nejprve po modré značce, pak po červené ze Zvířetic až k druhému hradu a zpátky vlakem, nebo naopak. Nebo si můžete zkrátit cestu vlakem oběma směry. Zjistěte si však prostřednictvím našeho vyhledávače spoje předem, ať trasu dobře zvládnete. Našlapete od 4 do 10 km. Tajenky (umístěné v okolí zřícenin, aby je mohly vyluštit i děti, které nepůjdou větší okruh) jsou lehké, doplňkové úkoly zase těžší, tak, abychom uspokojili děti všech věkových kategorií.


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2024     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz