Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz
Lumpardík

Za zakletými jezery na Šumavu

Praktické informace

Délka trasy: 9–15 km

Obtížnost: výlet není možný jet s kočárkem nebo na kole, psy vzít můžete

Vzdálenost od Prahy: 180 km, cca dvě a půl hodiny autem

Jak dojedete autem:  Odkaz na mapy.cz
Z Prahy po dálnici D5 na Plzeň, pak  výjezdem 80 na Klatovy a Železnou Rudu, pak směrovkou na Špičák

Parkování: parkoviště zdarma je za 50 Kč na den na Špičáckém sedle; pokud plánujete projít delší trasu, doporučujeme zaparkovat v Železné Rudě, kde náš výlet končí, a dopravit se turistickým busem na Špičácké sedlo, kde začíná; pokud plánujete pouze okruh kolem jezer, zaparkujte v sedle, zde výlet končí i začíná

Nejbližší autobusová a vlaková zastávka  je Špičák (cca 2,2 km po značených turistických stezkách). Blízko Železné Rudy je nejdelší tunel v České republice. Najdete jej mezi zastávkou Brčálník a stanicí Špičák.

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Možnost občerstvení: na Špičáckém sedle je hotel Karl, kde si můžete dát jídlo nebo si něco koupit ve stánku s občerstvením; u jezírek bývá málokdy k dispozici občerstvení; občas dorazí pojízdný stánek se zmrzlinou a limonádou, ale nespoléhejte na to

Blízká výletní místa: jezero Laka (10 km), Barabášský hřbitov (4 km), Pancíř (4km), Muzeum historických motocyklů v Železné Rudě. Ze Špičáckého sedla lze dojet k Černému jezeru i na kočáře s koňmi, jízda tam a zpátky trvá 2 hodiny a zaplatíte za ni dospělí 200 Kč a dítě 100 Kč

Trasu pro vás prošli: Barbora Chaloupková, Vendula Tyslová a Pavel Smíšek

Trasu testovali: Marek (5 let) a Matyáš (3 roky)

Postřehy dětí:

    Mareček: "K jezírkům chodím docela často, bydlím v Železné Rudě, jen mi vadí, když je tady bláto. Jo a jestli si myslíte, že čerti nejsou, tak tady tedy jsou!"

Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

dnes vás pozveme ke známým šumavským ledovcovým jezerům. Přestože patří k největším lákadlům Šumavy, i v největší turistické sezoně zde panuje klid. Pohled na temné a začarované vody Čertova a Černého jezera si totiž musíte zasloužit. Cesta vede ne úplně pohodlnou cestou, za mokra to tady klouže a v zimě zde není ani projetá běžkařská cesta. Jedna z našich výletnic by o výletu touto trasou na běžkách v únoru mohla vyprávět…! Byl to horor.

Právě proto sem zveme jen ty nejstatečnější výletníky. Možnosti výletu jsou hned dvě – okružní, která začíná a končí na Špičáckém sedle, a pro ty starší jsme vymysleli výlet ze sedla až do Rudy. V tomto případě je nejlepší dovézt se místním busem, který jezdí opravdu často, až na Špičácké sedlo, a pak jen sestupovat od jezer směrem k autu či vlaku a autobusu do Rudy.

Hádanky jsou určeny dětem starším pěti let, které tuto trasu zvládnou, malé výletníky bychom tentokráte nechali doma. Opravdu s čistým svědomím ji však doporučujeme až školákům.

Pro trošku lenivější výletníky máme i línější  alternativní trasu.  Dá se vyjet lanovkou nahoru na Sedlo. A pak se dá jít v podstatě opačným směrem než popisujeme ve výletě. Ze sedla klesáme k Čertovu jezeru,  a pak příjemnou procházkou k Černému jezeru a cestičkou zpět na parkoviště ke Karlu. Pak už se jen sejde po asfaltce dolů k začátku lanovky. Tajenku byste měli vyluštit tak jako tak :)


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2022     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz