Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz
Lumpardík

Za pohádkami tisíce a jedné noci do Lednice

Praktické informace

Délka trasy: 3 km

Obtížnost: Nenáročná trasa a ideální místo na procházku s dětmi či kočárkem. Vám i vašim dětem doporučujeme zpestřit si výlet plavbou na lodi po ramenech řeky Dyje.

Vzdálenost od Prahy a jak se tam dostat: 253 km můžete ujet za necelé tři hodiny (bez záruky – D1!). Jedete po D1, dále po D2 Brno – Bratislava. Sjíždí se na 41. km směr Podivín. Lednice leží na silnici č. 422. Případně můžete jet vlakem do Břeclavi a odtamtud autobusem do Lednice.

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Parkování: Přímo před zámeckým areálem je placené parkoviště, další dvě najdete několik desitek metrů odtud.

Možnost občerstvení: Restaurace v obci, nápoje a lehké občerstvení také u přístaviště v zámeckém parku a v zámecké restauraci u jízdárny zámku.

Zámek Lednice
Otevírací doba:

červen a září: út - ne 9:00 - 17:00

červenec, srpen: po - ne 9:00 - 17:00

říjen: so - ne 9:00 - 16:00

listopad, prosinec: so - ne 10:00 - 16:00

vstupné (s průvodcem):

dospělí 210 Kč. děti 110 Kč

Minaret
Můžete ho navštívit od dubna do října každý den mimo pondělí od 9.00 hodin do 16.00, resp. v letních měsících do 17.00 hodin. Vstupenka pro dospělé je za 80 Kč, děti platí 40 Kč.

WC: u parkoviště a u zámku.

Nejbližší další výlet od agentury Velká dobrodružství: Do Mikulova za příběhy moravského Toskánska, Na Pálavu za lovci mamutů, Znojmo – dnes nevidím tě dvojmo, Ještěrčí cestou Podyjí.

Trasu pro vás sestavili, prošli a písemně a fotograficky zaznamenali: Květa a Jan Podešvovi


Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

Lednice je nejnavštěvovanější obec Lednicko – valtického areálu, který je od roku 1996 součástí světového a kulturního dědictví UNESCO. Dva majestátní zámky Lednice a Valtice, vzdálené od sebe 7 km, zdobí překrásné parky, kde kolem upravených cest stojí mnoho skvostných staveb. V průběhu výlpetu si budeme vyprávět pohádky, dozvíte se, jak se testovala pevnost minaretu i jaký slavný vynález zde vznikl. Celý areál je obklopen romantickou krajinou s rybníky, řekou Dyjí, tajemnými lesy, bohatými vinohrady a lány polí. My si stihneme prohlédnout lednický zámek s parkem a jeho nejznámější dominantu Minaretem. Na vrcholku této turecké věže budete mít Lednici a její okolí jako na dlani. Trasu od zámku až k Minaretu a zpět lze pohodlně projít pěšky. A nakonec ještě technická poznámka k dnešnímu výletu. Nezapomeňte vzít s sebou dětem na výlet obyčejnou tužku. Bude se jim hodit k jedné naší tajenkové hádance.


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2024     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz