Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz

Za kocourkem Mikešem a jeho kamarády do Hrusic

Praktické informace

Délka trasy: 5–7 km

Obtížnost: Velmi lehká a příjemná trasa Ladovým krajem pro děti od pěti let. Kočárky a kola projedou, jen pokud jsou terénní. :) Pejskům se výlet bude líbit. Na trase je jeden táhlý, ale mírný kopec. Jde se po málo frekventované silnici – cyklostezce.

Vzdálenost od Prahy: 40 km ujedete za 30 minut. Pojede po D1 směr Brno a na sjezdu 21 pojedete směr Mnichovice, pak vás už směrovky navedou do Hrusic.

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Parkování: V obci Hrusice. Ideálně někde na návsi u hostince U Sejků nebo u obecního úřadu.

Možnost občerstvení: hostinec U Sejků. Mimo sezonu na další občerstvení na trase nenarazíte. Vezměte si svačinu s sebou.

Památník Josefa Lady (https://hrusice.muzeumbrandys.cz)

Otevírací doba: středa–neděle

9.00–16.30

Vstupné: dospělí 70 Kč, snížené 50 Kč

WC: V Památníku Josefa Lady a v restauraci.

Nejbližší další výlety agentury Velká dobrodružství: Zbiroh, Žebrák, Beroun, Po stopách Oty Pavla.

Trasu pro vás prošla Lucie Nachtigallová.

Trasu testovali: kamarádi Jiří a Max z Modřan.

Jirka (5 let): „Mně se moc líbilo, že jsme našli místo, kde seděl na vrbě vodník. A taky viděli les, kde straší bubáci.“
Maxík (6 let): „Dali jsme si limonádu v restauraci, která byla pomalovaná všemi postavami z knížek, které znám!“


Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

máte rádi takové pohádkové postavičky, jakými jsou vodníci a různá strašidla? Také se vám líbí obrázky Josefa Lady, na kterých jsou zvířátka, co chodí po dvou, a některá dokonce mluví? Pokud ano, určitě se musíte vydat do Hrusic. Na zdejších nejvýznamnějších pohádkových místech jsou postaveny informační tabule, na nichž najdete úryvky z Ladových knížek. Tyto ukázky se spolu s krásnými obrázky vždy vážou k místu, kde se právě nacházíte. Pokud s námi půjdete na výlet, uvidíte dům, ve kterém se 17. prosince 1887 narodil Josef Lada. Zlobil tady také černý kocourek Mikeš se svými lidskými i zvířecími přáteli. Ukážeme vám rybník, kde žili a možná ještě žijí vodníci. Také Šmejkalku, kde straší Mulisák se svým synem Bubáčkem. Pokud by na vás trasa byla dlouhá, dá se v půlce zkrátit. Na vyplnění tajenky to vliv nemá. Doporučujeme před výletem prolistovat s dětmi Ladovy knížky nebo jim pustit alespoň večerníček O kocouru MikešoviBubáci a hastrmani.


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2024     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz