Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz
Lumpardík

Za kamennou krásou a prokletou Eliškou na hrad Pernštejn

Praktické informace

Délka trasy: 3 km

Obtížnost: Výlet vhodný pro všechny – krátká, středně těžká trasa s mnoha úkoly a tajenkou. Na trase jsou dvě stoupání. Kočárky, kola a psy nechte doma – neprojedete a pejsci do areálu hradu ani zahrady nesmí.

Vzdálenost od Prahy: 182 km, dvě hodiny autem. Po D1 směr Brno, exit 119 (Velký Beranov) – Žďár nad Sázavou – Bystřice pod Pernštejnem – Nedvědice (11 km); ze směru od Brna vede do Tišnova silnice č. 385 z Kuřimi, do které se dá dostat po rychlostní komunikaci R 43.

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Parkování: Pod hradem je placené parkoviště. Denní taxa pro auto je 100 Kč.

Vlakem: V Nedvědici je vlaková zastávka, od vlakové zastávky jsou to ještě 2 km pěšky po dobře značené žluté turistické stezce. Nedvědice se nachází na trati mezi Žďárem nad Sázavou a Tišnovem. Vlak sem jezdí v hodinových až dvouhodinových intervalech.

Autobusem: K hradu Pernštejn jezdí autobus z Tišnova a Bystřice nad Pernštejnem. Z větších měst jako je Brno nebo Žďár nad Sázavou linky nejezdí. Výhodnější je cestovat vlakem.

Možnost občerstvení: Na prvním nádvoří je dobrá restaurace a stánky s občerstvením.
Hrad Pernštejn (www.hrad-pernstejn.cz)

Hradní nádvoří - vstupné: 50 Kč
Vrchnostenská zahrada – vstupné: dospělí 140 Kč, děti 60 Kč

Základní prohlídkový okruh (Od gotiky do 20. století)

Otevírací doba:
květen + červen + září (út - ne) 9 - 16 hod.
červenec + srpen (út - ne) 9-17 hod.
duben + říjen (víkendy) 9 - 15 hod.

Vstupné:
Dospělí 230 Kč, senioři 180 Kč, děti 90 Kč

Draxmoor: (strasidelny-zamek.cz)

Otvírací doba: červenec - srpen - každý den 9:30 – 18:00

Září + říjen - sobota a neděle 10:00 – 17:00

Vstupné: Základní 235 Kč, děti 160 Kč, rodinné 630 Kč

Občerstvení: Restaurace pod Pernštejnem, Restaurace Hanáček.

Nejbližší další výlet agentury Velká dobrodružství: Telč, Třešť, Hlinsko, Jihlava, Pelhřimov, Žďár nad Sázavou, Jimramov.

Trasu pro vás prošla: Lucie Nachtigallová

Trasu testovali: sourozenci Viktorie, František a Alžběta.

Postřehy dětí:
Bety (13 let): „Mamka říkala, že se všude po cestě budou kameny blýskat jako zlata a stříbro a měla pravdu – hrad byl krásný a zahrada také.“
Fanda (15 let): „Výlet na Pernštejn byl super, ale pak jsem se vydali na protější kopec a chtěli jsme jít zkratkou. Tak to nedělejte – pěšinka v mapě vás jistě nezavede jako naše zkratka do křoví! :)“ “


Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

navštivte s námi jeden z nejkrásnějších českých hradů, který je výjimečný tím, že nebyl nikdy dobyt. Zahrál si zhruba v padesáti filmech a seriálech, např. v pohádkách Jak se budí princezny, Princezna Fantaghiro, Sedmero krkavců nebo Sůl nad zlato. Obdivovat jej můžete i v Jakubiskově Bathory nebo upírském hororu Van Helsing s Hughem Jackmanem v hlavní roli. Pernštejn se mihnul i v Návštěvnících nebo Dobrodružství kriminalistiky. Kolem hradu vede naučná stezka vhodná pro všechny dětské věkové kategorie, tak vás po ní na hrad vezmeme. Na konci výletu vám dále nabídneme ještě návštěvu strašidelného hradu v nedaleké Dolní Rožínce.

K tomu, abyste vyluštili tajenku, je potřeba zakoupit základní vstupenku alespoň na prohlídku nádvoří hradu. Jinak byste stejně nic neviděli. :)


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2024     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz