Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz
Lumpardík

Za Kačenkou na Špičák do Orlických hor

Praktické informace

Délka trasy: 4–5 km

Obtížnost:  Trasa je určena hlavně školákům. Vede místy do kopce. V zimě ji doporučujeme absolvovat maximálně na běžkách. Výlet není pro kočárky ani kola, psi to v pohodě zvládnou :-)

Vzdálenost od Prahy: 160 km, cca 2 hodiny jízdy

Jak dojedete autem: Odkaz na mapy.cz
Z Prahy po dálnici do Hradce Králové, pak Třebechovice pod Orebem, Opočno, Dobruška, směr Deštné v Orlických horách, v Plasnicích (poslední obec před Deštným) odbočit doprava k Chatě Radost; cesta vede okolo obory s divočáky a daňky.
Z Prahy jezdí přímý autobus do Deštného v Orlických horách, zastavuje v Plasnicích. Odtud pomalou chůzí k Chatě Radost asi 15 minut.

Parkování: u Chaty Radost , neplacené

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Možnost občerstvení: pouze na začátku (nebo na konci) na Chatě Radost (www.chataradost.cz)

Blízká výletní místa: Deštné v Orlických horách (zimní i letní turistické středisko), Masarykova chata na Šerlichu (odtud možnost výletu na Bukačku –bukový prales – nebo na druhou stranu na Velkou Deštnou –nejvyšší vrchol Orlických hor), Rokytnice v Orlických horách (pevnost ze 2. světové války Hanička), Dobruška (město F.L. Věka), zámek Opočno, zámek Nové Město nad Metují, Dobrošov – stará rozhledna s restaurací, pevnost ze 2. světové války, Třebechovický betlém.

Nejbližší další výlet od agentury Velké dobrodružství: Náchod, Broumov

Trasu pro vás prošla: Jana Horáková


Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

zveme do kraje Orlických hor, kde dle vyprávění našich předků přebývá a laskavě panuje milá a půvabná dívka – Kačenka. Že jste o ní nikdy neslyšeli? Tak to s námi musíte jít na výlet. Povedeme vás okolím Deštného v Orlických horách. Vystoupáme na nejvyšší bod Podorlické pahorkatiny – Plasnický Špičák, ukážeme vám pohádkový les a pokud zdoláte vrchol Špičáku a bude příznivé počasí, užijete si nadpozemsky krásných výhledů.

Dnešní výlet je určen hlavně pro školáky, malé děti ho sice také ujdou, ale asi je budou bolet nožičky. Nejmenší robátka můžete naložit do krosen a nést, pokud se na to cítíte vy nebo vaše záda. Za naši skupinu výlety ušla bez problémů šestiletá Zuzanka. Tříletý Davídek trochu bojoval, ale dobojoval statečně.


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:

Lucie Trenzová (19.6.2017 v 21:55)   
Bylo to super.Počasí nám přálo,všechny nás to moc bavilo.Pěkně popsaná cesta plná zajímavých věcí.Celou cestu zvládl Staniček 4,5 roku naprosto sám. Já měla 3 měsíčního druhého syna v nosítku a taky to šlo krásně zvládnout.Doporučujeme :-D
© Copyright 2012 - 2024     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz