Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 0 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz

Za elegancí barrandovských vil

Praktické informace

Délka trasy: 3 km

Obtížnost: Lehká cesta po chodnících po rovince. Teprve v závěru po lesní pěšince, která vede do mírného kopce zpátky k autobusové zastávce. Na procházku se lze vydat v kterémkoli ročním období. V zimě nezapomeňte nazout pevné neklouzavé boty, ve finále to do kopečka může mírně podkluzovat. Trasa začíná a končí na autobusové zastávce Filmové ateliéry. Kočárky i kola projedou. Pejsky můžete vzít s sebou.

Parkování: Kdekoliv v okolí Kříženeckého náměstí. U studií je také možnost placeného parkování.

Jak dojedete: Autobusu č. 105 jede od stanice metra Smíchovské nádraží asi 15 minut. Vystoupíte v zastávce Filmové ateliéry.

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Možnost občerstvení: Na Kříženeckého náměstí je Jídelna Barrandov Studio. Další restaurace najdete až na sídlišti, kam je možné popojet autobusem nebo autem. Doporučujeme restaurant Kamera blízko Chaplinova náměstí.


Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

dnešní výlet vás zavede mezi barrandovské prvorepublikové vily. Z iniciativy bratrů Havlových postaveny na skalnatém návrší nad Vltavou mezi nově postavenou restaurací Barrandovské terasy a filmovými ateliéry. První roku 1929 v ulici Pod Habrovou, další v ulicích Barrandovská a Filmařská. Provedeme vás kolem nich a o některých si řekneme více. Půjdeme po stopách Adiny Mandlové, Aleny Ladové, Miloše Havla nebo třeba Jaroslava Dietla.

Během výletu budete vyplňovat doplňovačku. Pokud se vám podaří vyluštit tajenku, můžete ji přinést do Informačního centra Prahy 5 ve Štefánikově ulici a dostanete za ni dáreček. Právě Městská část Praha 5 a Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci (CSOP) si pro vás u naší agentury Velká dobrodružství tento výlet objednaly.

Řadu údajů jsme s dovolením nakladatele i kolektivu autorů čerpali z knihy Slavné stavby Prahy 5 Barrandov (nakladatelství Foibos books, 2018).
 


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2024     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz