Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz
Lumpardík

Za čerty a poklady na Bezděz

Praktické informace

Délka trasy: 3km

Obtížnost: Středně těžká trasa, vede do kopce. Výlet je  možný jít se psy - na vyznačených místech na vodítku s náhubkem. Na celý výlet počítejte tak 4 hodiny. Kolo a kočárky pokud možno nechte doma.

Vzdálenost od Prahy a jak se tam dostat: Odkaz na mapy.cz 
85 km, hodina cesty autem. Z Prahy směr Mladá Boleslav – Bělá pod Bezdězem – Bezděz

Parkování: v obci Bezděz, auto - 100 Kč/den

www.idos.cz

Dá se dojet i vlakem, zastávka je od startu trasy výletu asi 3,5 km po silnici.

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Možnost občerstvení: restaurace Pod lípami, pohostinství U Vejra, restaurace Vyhlídka, u horního parkoviště je kiosek s rychlým občerstvením  Bistro Bezděz a zahradní restaurace S láskou Karel. Můžete si zde i za malý poplatek (do 50 Kč) uschovat věci před výstupem na hrad (helmu, batoh, kočárek, kolo) u hradu, ve stánku se suvenýry mají pití a sušenky a úplně nová restaurace La Farma Lake restaurant je pak u Máchova jezera.

hrad Bezděz ( k 1. 9. 2022 ) - více informací: https://www.hrad-bezdez.eu/cs
Cena vstupenky:

dospělí /120 Kč, děti 6 - 17 /60 Kč,  psi na vodítku /20 Kč (pejskové NESMÍ do hradní kaple a na komentovanou prohlídku)
mládež 18 - 24, senioři 65+ a ZTP  mají slevu 20%

Otvírací doba: 
květen - červen: út - ne 9:00 - 16:30

červenec - srpen: út - pá + ne 9:00 - 16:30, so 9:00 - 17:30

září: út - ne 9:00 - 16:30

WC: v restauracích a 2 Toi-Toi budky u vstupu do hradu

Obecné praktické informace:
Náš výlet začíná v obci Bezděz na parkovišti u požární nádrže, parkovné stojí 100 Kč/den a není hlídané. O pár metrů dál po cestě je  pohostinství U Vejra,  restaurace Pod lípami a Vyhlídka. Asi o 0.5km výš je ještě jedno parkoviště, také nehlídané a u něj je pak kiosek s rychlým občerstvením (langoš, párek v rohlíku, káva) a zahradní restaurace. Také si zde můžete uložit kola a kočárky. Jde se přes přírodní rezervaci Velký a Malý Bezděz a tam se s kolem nesmí, ke hradu je navíc cesta prudká a kamenitá, vezměte si proto i pořádné boty do terénu.

Nejbližší další výlet agentury Velká dobrodružství: Drábské světničky, hrad Kost, Zvířetice a Michalovice, Holany, Česká Lípa.

Trasu pro vás prošli: Kateřina Palátová, Lenka Opatová a Pavel Vašíček
Trasu testovali: Anna Palátová (3,5) , Jirka „Řízek“ Máj (11) a psi Chip a Julča

Postřehy dětí:

Anička: „Dobře jsem poznala jakou mají kapličky barvu, ale já mám stejně úplně nejvíc nejradši modrou. Poklad jsem nenašla.“

Jirka: „Mrzelo mě, že jsme museli mít Chipa a Julču na vodítku, ale zase mohli do hradu, to jsem byl rád. Jinak je Bezděz suprový, chtěl bych tu bydlet.“


Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

tentokrát vás zveme na výlet do krásné části Chráněného krajinného území Kokořínsko. Budete kráčet ve šlépějích Karla Hynka Máchy, nebo skladatele Bedřicha Smetany, jimž stejně jako nám toto místo učarovalo. Čeká vás mírné stoupání malebnou vesnicí Bezděz i příkrý výstup lesní cestou ku stejnojmennému královskému sídlu. Na náročnost terénu ovšem zapomenete v okamžiku, kdy stanete před majestátným hradem. Jeho prohlídka a výhled do kraje z Velké věže pro vás budou jistě nezapomenutelným zážitkem. K vyluštění tajenky je nutné vstoupit do hradu.


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2024     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz