Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz
Lumpardík

Skalním městem tajemné hory Kalich


Praktické informace

Délka trasy: 4 km


Obtížnost: Velmi lehká a krátká trasa. Vede skalními průrvami jen v mírně zvlněném terénu. Projdou i tříleté děti. Pokud byste ovšem nedojeli autem až do Besedice a šlapali z Malé Skály, je to hodně do kopce. V tom případě bychom na výlet pozvali hlavně starší děti.
Výlet není možný jet s kočárkem ani na kole. Psy vzít samozřejmě můžete.

Vzdálenost od Prahy: 100 km, asi hodina cesty autem

Jak dojedete autem: Odkaz na mapy.cz
Z Prahy směr Mladá Boleslav – Turnov – Malá Skála – pak doprava na Ohrazenice a Besedice.

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Parkování: placené parkoviště v Besedicích

Vlakem a busem:
Malá Skála leží severovýchodně od Turnova, asi 90 km od Prahy. Obcí prochází hlavní silnice I. třídy č. 10/E 65 ve směru Praha – Turnov – Harrachov a železniční trať č. 030 ve směru Pardubice – Hradec Králové – Liberec. Autobusovou dopravu zajišťují pravidelné místní linky i dálkové spoje do Prahy a Krkonoš.
Během letní sezony jsou v provozu speciální autobusové linky s možností přepravy jízdních kol. Přes Malou Skálu vede zelená trasa IV (Semily – Chuchelna, Kozákov – Vyskeř – Turnov – Malá Skála – Chuchelna, Kozákov – Semily). V roce 2012 jezdí od 30. 6. do 1. 9. V červnu o víkendech a svátcích, během letních prázdnin denně kromě pondělí.

Možnost občerstvení: v obci Besedice – nanuky, klobásy, limonády, jinak nikde nic

Nejbližší další výlet agentury Velká dobrodružství: Sychrov, Frýdštejn a Vranov, ZvířeticeTrasu pro vás prošla: Lucie Nachtigallová


Trasu testovali (mimo jiné): Martin (4 roky) a Michal (12 let)


Postřehy dětí:

    Máťa: "Nejlepší bylo, jak jsem hledal ve skalách zkamenělé obry."
    
Míša: ”Vyhlídka nad Jizerou byla nebezpečná, ale já se nebál. Máma jo.”

Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé, 

do skalního města na Kalich vás pozveme moc rádi. Je to nádherný výlet plný průlezů mezi skalními průrvami, krásných výhledů na Český Ráj a jeskyní, kde se kdysi schovávali protestanti. Kromě toho trasa nepatří mezi ty, kde byste potkávali davy turistů, a tak si v klidu můžete v létě pochutnat na borůvkách, malinách nebo si zahoubařit. Kalich najdete na severním okraji chráněné krajinné oblasti Český ráj nedaleko města Turnova. Leží nad údolím řeky Jizery, v blízkosti Vranova a rozeklaného hřebene Suchých skal.

Tajenku mohou luštit děti od pěti let, občas snad pomohou rodiče. Doplňkové úkoly jsou pro mrňousky i pro školáky. Trasu bez obtíží prošla i dvouletá Terezka.Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2024     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz