Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz
Lumpardík

Po stopách Járy Cimrmana

Praktické informace

Délka trasy: 5 km

Obtížnost: Velmi lehká trasa. Výlet je možný jet s kočárkem, na kole i se psy. Jen ve vrcholové partii pod Hvězdou je nutné kvůli kamenité cestě z kola slézt a kočárek asi 100 m přenést.

Vzdálenost od Prahy a jak se tam dostat: 120 km z Prahy ujedete autem asi za dvě hodiny po rychlostní silnici R 10 směrem na Mladou Boleslav, Turnov a dále přes Tanvald, Kořenov, kde u motorestu odbočíte vpravo do Příchovic. V Příchovicích pojedete kolem placeného parkoviště a asi po 50 metrech se dáte silnicí vpravo směr ke kostelu a dál na parkoviště u rozhledny Maják.

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Jiný způsob dopravy: Do Kořenova pravidelně jezdí z Prahy i autobusy a vlak (přestup v Tanvaldu). Nově od dubna 2018 jezdí přímé víkendové rychlíky mezi Prahou a Harrachovem se zastávkou v Kořenově. Doporučujeme rovněž nostalgickou jízdu zubačkou z Tanvaldu do Kořenova, což je velký zážitek, který byste měli svým dětem dopřát. Rodiny to většinou dělají tak, že jeden z rodičů jede autem z Tanvaldu do Kořenova a druhý rodič s dětmi jede z tanvaldského nádraží pohodlně vlakem po ozubenicové 6,7 km dlouhé trati, která vede téměř na hřeben Jizerských hor a spojuje je s Krkonošemi. Cestou si užijí nejprudší stoupání vlakové trati v Čechách, kde vlak překonává výškový rozdíl 235 metrů. Sklon na trati dosahuje hodnoty 58 promile. Kvůli tomuto extrémnímu stoupání byla trať vybavena u nás naprosto ojedinělou ozubnicí, která je technickou památkou. Dalším rekordem je délka Polubenského tunelu před zastávkou Kořenov – má délku 940 metrů a jde o nejdelší jednokolejný tunel u nás. Historické jízdy na zubačce, které se konají v období prázdnin, mají různé doprovodné programy. Přesné termíny i jízdné lze najít na www.zubacka.cz. Na hlavním nádraží v Kořenově navíc můžete navštívit Muzeum ozubnicové dráhy, které je z větší části zaměřeno na ozubnicovou trať Tanvald – Kořenov. Muzeum je v sezóně květen–září otevřeno denně od 10 do 17 hodin, mimo sezónu je zavíracím dnem pondělí. V dubnu je muzeum zavřené.

Parkování: SKI Areál U Čápa – celoroční bezplatné parkování. Odtud vede naše trasa.

WC: Restaurace U Čápa, Muzeum a Maják Járy Cimrmana

Možnost občerstvení: Tamtéž + řada jiných možností na výletní trase.

Maják Járy Cimrmana:

Květen - Září Po - Ne 10:00 - 18:00 otevřeno
Říjen - Duben Po - Ne 10:00 - 17:00 otevřeno

 

Vstupné:

Plné vstupné: 45,00 CZK
Rodinné vstupné: 120,00 CZK Max. 2 dospělí a 3 děti
Dětské vstupné: 25,00 CZK
Seniorské vstupné: 35,00 CZK

Nejbližší další výlet od agentury Velká dobrodružství: Jizerka, Ještěd, Kalich, Mumlavské vodopády.

Trasu pro vás prošli: Jan a Květa Podešvovi s pejskem Nickem.


Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

na rozhraní Jizerských hor a Krkonoš na vás čeká okruh malebnou horskou krajinou, kde nikdo nespěchá, kde se netísní davy turistů, kde vás vaše představivost lehce přenese do epoch dávno minulých. Vždyť obec Příchovice byla podle řady znalců předobrazem bájného Liptákova, a tedy i místem pobytu jednoho z největších Čechů. Proto tu krajem Járy Cimrmana vede desítka tras, připomínajících dobu našeho génia, a v roce 2013 zde otevřeli i Maják Járy Cimrmana a Muzeum Cimrmanovy doby. Příchovice s kostelem sv. Víta, s nedalekou rozhlednou Štěpánkou i výhledy do krajiny jsou i kouzelným místem odpočinku dospělých a prostorem pro dovádění dětí, které se tu samy zabaví nejen v Areálu U Čápa, ale i v Lesoparku Na Sluneční. Ať už se vydáte po našem okruhu nebo jinými výletními trasami, vždy se dostanete bezpečně zpět k Majáku. A nenechte se zmást, i cesta z kopce může vést k rozhledně.


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2022     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz