Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz
Lumpardík

Mariánskými Lázněmi k lanovce a miniaturám

Praktické informace

Obtížnost: Lehká trasa po kolonádách, pak lanovkou k hotelu Krakonoš k miniaturám a procházkou zpátky do centra. Zvládnou i dvouleté děti. Výlet je možný jet s kočárkem, s přivřeným okem na kole, ale pejsky tentokrát nechte doma.

Vzdálenost od Prahy a jak dojedete autem: Odkaz na mapy.cz
170 km, cca dvě a půl hodiny autem. Od Plzně (dálnice D5) dálniční sjezd exit 128 – Bor; Chodová Planá odbočka Mariánské Lázně; před Mariánskými Lázněmi odbočka směr Karlovy Vary; Zádub – Mariánské Lázně Krakonoš

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Pěší trasu lze kombinovat s jízdou kabinkovou lanovou dráhou, která v délce 800 m od dolní stanice Koliba a překonává převýšení cca 200 m; od horní stanice k parku Boheminium je zo již pouze 150 m. Lanovka denně mimo od 10 do 17.30 každých 15 minut.

V sezóně jezdí na Krakonoš k parku Boheminium turistický vyhlídkový minivláček. Nástup v centru města u hotelu Excelsior (Info CupVital) přes Lunapark na Krakonoš.

Lanovka Koliba-Krakonoš (k 1.7.2017):

Od 29. dubna do 29. října denně od 10 do 17.30 / odjezd každých 15 minut.

Cena: rodinná vstupenka 210 Kč  (zpateční 320 Kč), dospělí 90 Kč (zpáteční 140 Kč), děti 50 Kč (zpáteční 70 Kč), junioři, senioří a ZTP 70 Kč (zpáteční 100 Kč)

Parkování: V centru města na placených místech. Parkovné 50 Kč/hod.

Park Boheminium

Otvírací doba:
každý den po celý rok, včetně všech svátků a víkendů
10:00 - 18:00 (červenec a srpen 10:00 - 19:00)

Vstupné:
dospělí 150 Kč, dítě (od 2 do 10 let) 50 Kč, dítě (od 11 do 15 let) 100 Kč, senior / student 100 Kč, rodina (2 dospělí a max. 3 děti) 350 Kč 

WC: V areálu parku

Možnost občerstvení: Po celé trase hotelové restaurace na každém kroku, ceny nejsou moc lidové.
 
Nejbližší další výlet od agentury Velká dobrodružství: Lázně Kynžvart, přírodní park SOOS, tundra a naučná stezka v Kladské.

Trasu pro vás prošla:  Lucie Nachtigallová.

Trasu testovaly: sestry Viktorie (6 let) a Alžběta (4 roky).

Postřehy dětí: 

    Viki: ”Mám hrozně ráda koníčky a v Mariánských Lázních jezdily kočáry s krásně nastrojenými koníky.”
    Bětka: ”U těch malých hradů jsem poznala pupíkatou horu Říp, kde jsme byly na výletě s maminkou. To jsem dobře poznala.”

Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

zveme vás do architektonické perly západních Čech – do Mariánských Lázní. Je to město v parku, park ve městě a pokladnice léčivých minerálních pramenů. Lázně, po jejichž promenádách se procházely slavné osobnosti z celého světa, se dají snadno obejít během dopoledne a odpoledne vás pozveme lanovkou do dětského ráje. U hotelu Krakonoš na vás čekají vyřezávané pohádkové bytosti a také svět miniatur – nádherných zmenšenin českých hradů, zámků a jiných známých staveb. Na každém kroku vás čekají minerální prameny, takže žízeň mít určitě nebudete. Výlet pro děti od dvou let. Kvůli tajence nemusíte kupovat žádné vstupenky ani jízdenky. 
 


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:

Mirka (19.2.2018 v 12:10)   
Dobrý den,

moc se mi líbí nápad výletů s hádankou. Jen pro upřesnění - minivláček na Krakonoš nejezdí a sochy nejsou vyřezávané, ale kamenné ;) Jinak jsou ML nádherné a všem doporučuji vyrazit! Od června do září chystáme celprázdninovou hru Goldhouser na prázdninách, takže kdo vyrazíte na výlet s hádankou, klidně se v infocentru poptejte na další možnost vyžití s dětmi.
© Copyright 2012 - 2019     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz