Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz
Lumpardík

Mariánskými Lázněmi k lanovce a miniaturám

Praktické informace

Obtížnost: Lehká trasa po kolonádách, pak lanovkou k hotelu Krakonoš k miniaturám a procházkou zpátky do centra. Zvládnou i dvouleté děti. Výlet je možný jet s kočárkem, s přivřeným okem na kole, ale pejsky tentokrát nechte doma.

Vzdálenost od Prahy a jak dojedete autem: Odkaz na mapy.cz
170 km, cca dvě a půl hodiny autem. Od Plzně (dálnice D5) dálniční sjezd exit 128 – Bor; Chodová Planá odbočka Mariánské Lázně; před Mariánskými Lázněmi odbočka směr Karlovy Vary; Zádub – Mariánské Lázně Krakonoš

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Pěší trasu lze kombinovat s jízdou kabinkovou lanovou dráhou, která v délce 800 m od dolní stanice Koliba a překonává převýšení cca 200 m; od horní stanice k parku Boheminium je zo již pouze 150 m. Lanovka denně mimo od 10 do 17.30 každých 15 minut.

V sezóně jezdí na Krakonoš k parku Boheminium turistický vyhlídkový minivláček. Nástup v centru města u hotelu Excelsior (Info CupVital) přes Lunapark na Krakonoš.

Lanovka Koliba-Krakonoš (k 1.9.2021):

  • Lanová dráha je v provozu v letní sezóně (duben-říjen) denně v čase 10.00 – 17.30 hod.  (odjezd každých 15 minut.)

Cena: rodinná vstupenka 250 Kč  (zpateční 350 Kč), dospělí 110 Kč (zpáteční 160 Kč), děti 70 Kč (zpáteční 90 Kč), junioři, senioří a ZTP 90 Kč (zpáteční 120 Kč)

Parkování: V centru města na placených místech. Parkovné 50 Kč/hod.

Park Boheminium

Otvírací doba:
každý den po celý rok, včetně všech svátků a víkendů 10:00 - 18:00

Vstupné:
dospělí 160 Kč, dítě 110 K, senior 110 Kč, rodina (2 dospělí a max. 3 děti) 460 Kč 

WC: V areálu parku

Možnost občerstvení: Po celé trase hotelové restaurace na každém kroku, ceny nejsou moc lidové.
 
Nejbližší další výlet od agentury Velká dobrodružství: Lázně Kynžvart, přírodní park SOOS, tundra a naučná stezka v Kladské.

Trasu pro vás prošla:  Lucie Nachtigallová.

Trasu testovaly: sestry Viktorie (6 let) a Alžběta (4 roky).

Postřehy dětí: 

    Viki: ”Mám hrozně ráda koníčky a v Mariánských Lázních jezdily kočáry s krásně nastrojenými koníky.”
    Bětka: ”U těch malých hradů jsem poznala pupíkatou horu Říp, kde jsme byly na výletě s maminkou. To jsem dobře poznala.”

Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

zveme vás do architektonické perly západních Čech – do Mariánských Lázní. Je to město v parku, park ve městě a pokladnice léčivých minerálních pramenů. Lázně, po jejichž promenádách se procházely slavné osobnosti z celého světa, se dají snadno obejít během dopoledne a odpoledne vás pozveme lanovkou do dětského ráje. U hotelu Krakonoš na vás čekají vyřezávané pohádkové bytosti a také svět miniatur – nádherných zmenšenin českých hradů, zámků a jiných známých staveb. Na každém kroku vás čekají minerální prameny, takže žízeň mít určitě nebudete. Výlet pro děti od dvou let. Kvůli tajence nemusíte kupovat žádné vstupenky ani jízdenky. 
 


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:

Mirka (19.2.2018 v 12:10)   
Dobrý den,

moc se mi líbí nápad výletů s hádankou. Jen pro upřesnění - minivláček na Krakonoš nejezdí a sochy nejsou vyřezávané, ale kamenné ;) Jinak jsou ML nádherné a všem doporučuji vyrazit! Od června do září chystáme celprázdninovou hru Goldhouser na prázdninách, takže kdo vyrazíte na výlet s hádankou, klidně se v infocentru poptejte na další možnost vyžití s dětmi.
© Copyright 2012 - 2024     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz